באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הוקמה יחידת החילוץ לשעת חירום

יקנעם: הוקמה יחידת החילוץ לשעת חירום

יחידת החילוץ של עיריית יקנעם יצאה השבוע לדרך והיא תכלול בשלב זה 30 מתנדבים אשר יעברו הכשרה ויקבלו ציוד מתאים. אלפסי: ” הלוואי ולא נזדקק לכל המתנדבים ולכל ההכשרות

בערב גיבוש מיוחד בהשתתפות ראש העיר סימון אלפסי, נפגשו צוותי יחידת החילוץ לחירום ושגרה של יקנעם, הכירו איש את רעהו, ושמעו על פעילות היחידה ומטרותיה ועל ההכשרות שהם צפויים לעבור. יחידת החילוץ צפויה לכלול 30 מתנדבות ומתנדבים ובמערך היישובי ישמחו לקלוט עוד מתנדבים. ליחידה יהיה מפקד צוות ולצדו רופא ומהנדס שיהיו היועצים המקצועיים. היחידה תמנה חמישה צוותים ובכל צוות יהיו שישה מתנדבים, וכל צוות יקבל את הפרויקט שלו. לכל צוות יהיה ציוד לחילוץ קל ואנשיו יקבלו הכשרה בת יומיים בשלב הראשון. יום אחד יוקדש לחלק העיוני והיום השני לחלק המעשי ובמהלכו ידומה אתר הרס ובו הצוותים ילמדו לחלץ בובות דמה.

רח"ל
אלפסי עם ראשי יחידת החילוץ. צילום: דוברות עיריית יקנעם

הערב החל בצפייה בסרטון מפעילויות חילוץ שונות בארץ ובעולם. ראש העיר סימון אלפסי בירך את המתנדבים וציין כי הוא מעריך מאוד את אותם אלו שמוכנים לתרום מעצמם ולהתנדב, והדבר נכון שבעתיים כלפי אלו שעושים זאת בעתות חירום. ראש העיר ציין עוד כי נעשתה מהפכה ביישוב בכל הקשור למוכנות לחירום, ויקנעם דואגת להיות הכי מוכנה וערוכה שאפשר. רמ”ט מלח ביישוב ירון צחר ציין כי יקנעם למדה את הנושא לעומק מלקחי פיקוד העורף ומהמשרד להגנת העורף כיצד להתמודד בחירום. צחר ציין כי השעות הראשונות והימים הראשונים  לאחר אירוע חירום הם קריטיים. מחד, לא צפוי להגיע סיוע מגורמים ממלכתיים, מאידך אלו הן שעות משמעותיות בכל נושא הצלת חיים. ככל שנדע לתת מענה כולל ומקצועי בשעות אלה, כך נציל חיי אדם. צחר הוסיף ואמר כי בסופה האחרונה שהתרחשה אפשר היה לראות זאת היטב. היכן שהרשויות היו מוכנות, שם סבל התושבים היה קטן.

קב”ט היישוב חיים ביטון אמר שהעירייה רכשה ציוד קל להכשרה ראשונית ב- 60 אלף ₪ ובהמשך יירכש ציוד מתקדם יותר. ביטון ציין שהמוטו של יקנעם הוא להיות עצמאית לחלוטין בטיפול באירועי חירום.  מנהל מרחב תבור ברח”ל יאסר גדבאן אמר שבמרחב כולו גאים במה שנעשה ביקנעם על מנת להיות מוכנים לחירום, והוסיף שעם הקמת היחידה תהיה ליקנעם אוטונומיה מקצועית לעבודה עצמאית. קצין ניהול רשויות במרחב העמקים סרן שרון מנחם שיבח את יקנעם ואמר שמדובר באחד היישובים הטובים בגזרה. מנחם הדגיש שאנשי פיקוד העורף ידאגו להכשרות ולרמת הכשירות של המתנדבים, והוסיף שהם גם ילמדו שיעורי עזרה ראשונה.
ראש העיר, סימון אלפסי: “ראיתי כאן צוות איכותי  ומקצועי שמוכן להתנדב ולתת מעצמו למען היישוב ותושביו. להקמת היחידה חשיבות עצומה ומכרעת שעה שהיא מצילה חיים. העירייה פועלת רבות על מנת להיות ערוכה ומוכנה לכל תרחישי החירום והלוואי ולא נזדקק לכל המתנדבים ולכל ההכשרות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter