באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: האלופים של בית ספר הדסים

יקנעם: האלופים של בית ספר הדסים

שלושה תלמידים מבית הספר הדסים שביקנעם זכו בפרסים בתחרות המתמטיקה הבינלאומית, קנגרו. נעם רייכמן משכבת ב’ התחרה בשכבת גיל של כיתות ג’ ובכל זאת זכה במקום הראשון.

הצלחה גדולה לתלמידי בית הספר הדסים בשעשועון החידות הבינלאומי במתמטיקה “קנגורו”, כאשר כל שלושת המשתתפים מבית הספר קיבלו פרסים, ושניים מהם קטפו את המקומות הראשונים בקטגוריות בהם התחרו מול  מתמודדים רבים אחרים מיישובים ומבתי ספר מכל רחבי המדינה.

קנגרו
תלמידי הדסים עם סגן ראש העיר, רומן פרס. צילום: דוברות יקנעם

במסגרת החידון זכה תלמיד שכבת ב’, נעם רייכמן, במקום הראשון  בקטגוריה לתלמידי כיתות ג’ עם ציון מבחן 113.6. רייכמן התחרה עם שכבת גיל גדולה ממנו ואף על פי כן זכה במקום הראשון. חברו לבית הספר, תלמיד כיתה ג’, נעם הצבי, זכה במקום השני באותה הקטגוריה עם ציון מבחן של 104.6. התלמיד, מיכה גולד זכה בציון לשבח בקטגוריה של שכבת ב’ עם ציון מבחן של 90.8. כל השלושה קיבלו כפרס על זכייתם משחקי חשיבה בכנס מיוחד שנערך במכון דוידסון שבמכון ויצמן. הזכייה של נעם רייכמן השנה מצטרפת לזכייתו בשנה שעברה בה זכה במקום השני בקטגוריה לכיתות ב’. נעם הצבי זכה בשנה שעברה בציון ראוי לשבח.

חידון קנגורו נערך מזה כעשרים שנה. מטרת החידון שנחשב לפעילות המתמטית הכי רחבה בעולם היא לעודד תלמידים לשלוט בידע מתמטי שלהם, לחזק את ביטחונם ולתת להם אמון ביכולתם להבין מתמטיקה, להבין כיצד מתמטיקה מיושמת בחוקי הטבע ופעילויות אנושיות, לפתח את היכולת להנאה וסיפוק מהחיים האינטלקטואלים ולהראות שהחינוך המתמטי הוא משמעותי בכל חלק בעולם. בחידון לוקחים חלק שישים מדינות מרחבי העולם ומשתתפים בו מיליוני ילדים בגילאי 16-7. עיקרון החידון הוא “מתמטיקה לכולם”. מדינת ישראל התקבלה ל”קרן קנגורו ללא גבולות” הבינלאומית שמפעילה ומובילה את החידון בשנת 2013, והחל משנת 2014 תלמידים ישראלים לוקחים חלק בשעשועון.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” השעשועון מעבר לתחרות מעודד לפיתוח החשיבה המתמטית ומאתגר את התלמידים שמשתתפים בו ומכאן חשיבותו הרבה. לאחרונה ביקרתי ב’הדסים’ ונחשפתי לתכניות  להעצמת התלמידים שמובלות דרך העצמת החוזקות שלהם ושמעתי שכאן מחנכים להתמדה, דרך ארץ, סקרנות, יצירתיות ומחשבה, ואת התוצאות אנו רואים פעם אחר פעם. התברכנו בתלמידים חכמים ונבונים והם יגיעו רחוק”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter