באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: גני הילדים והמעונות נפתחו בצורה חלקה.

יקנעם: גני הילדים והמעונות נפתחו בצורה חלקה.

ביוזמת העירייה גני הילדים פעלו גם בחופשת ל”ג בעומר
מערכת החינוך ביקנעם ממשיכה לחזור לשגרה, ובראשית השבוע נפתחו בצורה חלקה כל גני הילדים שבעיר והמעונות לאחר כמעט חודשיים בשל משבר נגיף הקורונה ואיתו החופשה הכפויה.  ליום הראשון הגיעו כ– 80% מהילדים ואלו התקבלו בשמחה רבה, חיוכים ולעיתים בלונים. צוותי החינוך של הגנים חילקו אזורים בגן למספר מתחמים קבועים בהם שוהים הילדים בקבוצות קטנות והומוגניות.
ההתרגשות ביום הראשון, הן בקרב הגננות והסייעות, והן בקרב הילדים הייתה רבה. הורים סיפרו שהילדים ספרו את הימים כדי לחזור ושעבור חלקם היום הזה מרגש יותר אפילו מהראשון בספטמבר. אחת האימהות סיפרה שהילד שלה כל כך שמח לחזור והאיץ בה להזדרז כי פחד לאחרכי אולי יסגרו את השער“.
צוותי החינוך בגנים סיפרו שהחזרה הייתה חלקה וציינו שלא נתקלו בשום קושי. הצוותים הודו לעירייה על כל פועלה למען חזרה חלקה.
במעונות העירייה נרשמה חזרה מרשימה במיוחד. העובדה שהעירייה בנתה מעונות גדולים ומרווחים איפשרה להחזיר את כל הילדים ללא חלוקה לימים, וזאת מאחר ויש מקום לחלק את כולם לקבוצות כמתחייב בנהלים.
לקראת החזרה לגנים ציידה העירייה כל גן בערכת קורונהשכללה בין היתר חומרי חיטוי, מגבונים, כפפות, מסכות בקבוקי אלקוגל ועוד.
בתוך כך וכחלק מתפסיה הדוגלת ברצף חינוכי קיבלה עיריית יקנעם החלטה כי גני הילדים העירוניים שבעיר יפעלו בחופשת לג בעומר. העירייה הפעילה את הגנים עבור קפסולה אבאמצעות שתי סייעות של העירייה בכל אחד מ– 50 גני העירייה בעיר, כולל גני הילדים של החינוך המיוחד. ההחלטה על הפתיחה התקבלה בשיתוף עם יור הוועד, דני בן שלמה ועם נציגי הוועד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“מערכת החינוך היישובית ממשיכה לחזור לשגרה, ולאחר החזרה של כיתות א-ג  והתיכוניסטים בשבוע שעבר חזרו השבוע ילדי הגנים והמעונות. העירייה הייתה ערוכה לפתוח את הגנים כבר שבוע שעבר ואני שמח שהפתיחה המחודשת הייתה חלקה. העובדה שכ- 80% מהילדים הגיעו והנתונים אף התחזקו במהלך השבוע היא הבעת אמון מלאה במערכת. אני מברך על כך שהגנים היו פתוחים בחופשת ל”ג בעומר באמצעות סייעות הרשות. היה לנו חשוב להמשיך בשגרה, הן עבור הילדים שנאלצו לשבת בבית, והן עבור ההורים שחוזרים למקומות העבודה. אני מודה למנכ”לית העירייה ולמנהלת הגנים על כל פועלן. תודה ליו”ר הוועד העובדים ולנציגי הוועד שהיו שותפים להפעלת הגנים בל”ג בעומר”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter