באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: גם שכונת רמת יקנעם תפריד פסולת

יקנעם: גם שכונת רמת יקנעם תפריד פסולת

כ- 4,500 בתי אב כבר שולבו בפרויקט הפרדת הפסולת של עיריית יקנעם ובקרוב יצטרפו 1,300 בתי האב של שכונת רמת יקנעם. אלפסי ” חשוב מאוד שכולנו ניקח חלק בהפרדה”

פרויקט הפרדת פסולת לשני זרמים ביקנעם מתרחב ובימים הללו מושלמת הצטרפות וחלוקת הערכות לתושבי שכונת ‘רמת יקנעם’ שכוללת כ- 1300 בתי אב, ואלו מצטרפים ללמעלה מ- 3000 בתי אב ביישוב כולו שכבר מפרידים פסולת. יישום הפרויקט בשכונה נחשב להצלחה גדולה משום שהניסיון מלמד שהפרדת פסולת בבתים רוויים היא סבוכה וקשה הרבה יותר ליישום מאשר בבתים פרטיים, יחד עם זאת ההיענות של תושבי השכונה מדהימה והם משתפים פעולה ומפרידים אשפה. בנוסף לשכונת ‘רמת יקנעם’ וכחלק מהתרחבות הפרויקט שכולל גם מוסדות ציבור, תתחיל ההפרדה גם בבית העיריה, ועובדי הרשות יעברו סדנא במהלכה ייחשפו לנתוני סקר אנרגיה שנעשה לאחרונה והמסקנות המתבקשות ליישום בכל מחלקה.

הפרדת פסולת אורגנית
פחי הפרדת פסולת ביקנעם. צילום: רונן צומר

בעיריית יקנעם וביחידה הסביבתית לא מסתפקים אך ורק בהטמעת הפרויקט ופועלים במרץ רב לוודא שההפרדה נעשית הלכה למעשה, ולשם כך מתקיימים סיורים של אנשי היחידה הסביבתית עם בקרי השטח של אנשי המשרד לאיכות הסביבה שבודקים את איכות ההפרדה וסורקים את הפחים השונים. בביקורות מעין אלו שנעשו, נמצא שאיכות ההפרדה הייתה מצוינת ושהפסולת הרטובה הופרדה על פי ההנחיות במרבית הפחים שנסרקו. בנוסף לכך נקבע שההנחיות  לשירות ופיזור הגזם החדש שהעירייה הוסיפה תרמו רבות להפחתת ריחות, דבר חשוב במיוחד בימי הקיץ החמים. אנשי היחידה הסביבתית שיבחו במיוחד את מערכת החינוך וציבור הגננות והמורים על שנרתמו ומהווים מקור השראה ומודל לחיקוי וסוחפים את התלמידים והילדים אחריהם, והללו סוחפים את בני משפחתם.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” יישום הפרויקט הוא יעד עירוני חשוב מאוד והוא מעמיד את יקנעם בשורה הראשונה של רשויות שמובילות בתחום איכות הסביבה. יקנעם היא עיר ירוקה שדואגת לשמור על הטבע ועל משאביו וככזו מובילה ארצית בתחומים רבים וכך גם בתחום הטיפול בפסולת. חשוב מאוד שכולנו ניקח חלק בהפרדה, נסייע למערך המחזור הכולל וניצור סביבה טובה ובריאה יותר לנו ולדורות הבאים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter