באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ברית ולא רק בצבא

יקנעם: ברית ולא רק בצבא

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי הוביל מהלך לחתימת ברית ערים תאומות עם דלית אל כרמל ובכך הוכיח כי יהודים ודרוזים משתפים פעולה לא רק כשהם לובשים מדים. אלפסי ” ברית עם דלית אל כרמל היא בעדיפות ראשונה אצלי”

עיריית יקנעם תחתום על הסכם ברית ערים תאומות עם דלית אל כרמל. את פרויקט “ברית ערים תאומות פנים ישראל” מוביל מרכז השלטון המקומי שראש העיר, סימון אלפסי, משמש בו כסגן יו”ר. אלפסי בחר לחתום על הסכם עם רשות שכנה מהמגזר הלא יהודי ובכך הוכיח כי הוא לא רק מדבר אלא גם מבצע.

ראשי הרשויות סימון אלפסי וראש מועצת דלית אל כרמל, כרמל נסראלדין סיכמו על שיתוף הפעולה במהלך פגישה שנערכה ביניהם שבה אמר אלפסי כי חשוב מאוד לקדם

ברית ערים תאומות
סימון אלפסי וכרמל נסראלדין. צילום: דוברות עיריית יקנעם.

שיתופי פעולה קודם כל בתוך הבית ורק אחר כך בחוץ, והרעיון לחבר בין שכנים הוא חשוב ביותר, ובעתיד ניתן אפילו להרחיבו וליצור משולש של שיתוף פעולה עם עיר תאומה מחו”ל. ראש העיר אמר שדרך הקשר ניתן לקדם מגוון רחב של שיתופי פעולה בתעשייה, תיירות, טיילות בתי ספר, גני ילדים ועוד, ושיבח את הקולגה שלו באומרו שיש לו איתו כימיה מעולה ומערכת קשרים מצוינת.

ראש המועצה המקומית דליית אל כרמל סיפר שמיד לאחר בחירתו לראשות היה זה סימון אלפסי שהדריך אותו מה לעשות בראשית דרכו, והוסיף שסימון הוא דוגמא ומופת בשבילו, ושהוא לקח את יקנעם והפך אותה להצלחה גדולה. ראש המועצה אמר עוד שבין יקנעם ליישובו יש נקודות מרכזיות משותפות וניתן לשתף פעולה וכך גם להביא לחיסכון בכספים. כרמל שיבח את ההחלטה לחתום ברית ערים תאומות בין יישובים בארץ שהמרחק הגיאוגרפי ביניהם קטן, ואמר שכבר כיום יש שיתוף פעולה פורה בין שני היישובים בפארק התעשייה “מבוא כרמל”.

הרעיון לחתום ברית ערים תאומות בין יישובים מהארץ נהגה במוחו של ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי שמשמש גם כממלא מקום יו”ר השלטון המקומי והוא ביוזמה והובלה של השלטון המקומי והעומד בראשו שלמה בוחבוט ושל מחלקת קשרי החוץ של השלטון המקומי. החתימה הצפויה בין יקנעם לדליית אל כרמל היא אחת הסנוניות הראשונות למימוש החלטה זו.

ראש העיר, סימון אלפסי “אני מייחס חשיבות רבה לברית הערים עם דלית אל כרמל.  יקנעם ודליה שכנות ויש לנו פרויקטים משותפים, וברית איתם היא בעדיפות ראשונה אצלי. יש לנו פארק תעשייה משותף “מבוא כרמל”, רבים מדליה עובדים בפארקי התעשייה ביקנעם, ואנו יכולים לפתח יחד עוד פרויקטים משותפים בתחומי החברה, הכלכלה, החינוך והתרבות, התיירות והאקולוגיה. כל יישוב תמיד יכול ללמוד מיישוב אחר. נשב ביחד, אנשי המקצוע ייפגשו ויחליפו דעות, ונפעל שהקשרים יהיו גם בין האוכלוסיות, וכולם ירוויחו מכך. נכין אמנה משותפת ונחתום עליה  באירוע מרכזי משותף.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter