באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ברוכים הבאים לבית האח הגדול

יקנעם: ברוכים הבאים לבית האח הגדול

עשרים מצלמות יותקנו ברחבי יקנעם במסגרת פרויקט ‘עיר ללא אלימות’ אך עולה השאלה היכן עובר גבול הפרטיות?

במסגרת תכנית “עיר ללא אלימות” ביקנעם יותקנו בשבועות הקרובים בעיר כ- 20 מצלמות נוספות, ביניהן מצלמות מסתובבות, ואלו יצלמו זירות מרכזיות ברחבי העיר כגון: המרכז המסחרי הישן, פארק רבין, פארק חופז, כל אזור הסיטי דאנס ועוד. בכל זירה שנבחרה יותקנו בין שתיים לשש מצלמות, ובמקומות הללו תהיה גם נוכחות מוגברת של אנשי ביטחון ופיקוח, ייערכו  סיורים משותפים של השיטור והפיקוח המשולב שיסתובבו מסביב לשעון, ותתקיים פעילות אכיפתית למניעת אירועי אלימות וונדליזם.

קביעת הזירות בהן יושמו המצלמות החדשות נקבעה על ידי סקר מיפוי בו חולקה העיר כולה ל- 17 זירות. בשלבים הבאים של יישום התכנית היא צפויה להתרחב ויותקנו עוד מצלמות עד לכיסוי המלא של כלל האזורים הציבוריים החשופים לוונדליזם, הפרעות לסדר הציבורי ולאלימות, כולל הסדרי תנועה בצמתים.

המצלמות יפעלו מסביב לשעון 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. מערך של מוקדנים יצפה במסכים בשידור ישיר. כל סרטון מצלמה ייבדק על בסיס יומי. הנתונים והמידע שיוקלטו ישמרו לאורך זמן, ואלו יועברו בזמן אמת למוקד העירוני ולמשטרה, ויטופלו באופן מיידי.  המצלמות יהיו מצוידות במיטב אמצעי הטכנולוגיה החדישים ביותר. בכל מקום בו יוצבו מצלמות, תותקן גם מערכת כריזה ובאמצעותה ניתן יהיה לראות ולדבר עם הפורעים בזמן אמת. כמו כן, במידה וההתראה לא תספיק, לשלוח ניידת פיקוח ומשטרה, ובכך להתערב הלכה למעשה באירוע, למזער אותו או למנוע אותו לחלוטין.

המצלמות יותקנו
מרכז ביג. המצלמות יותקנו למניעת ונדליזם

עלות שלב א’ של התקנת המצלמות נאמדת ב- 250 אלף ₪ כאשר העלות הכוללת הינה 685 אלף ₪. ביקנעם מתייחסים לערך “אפס סובלנות לאלימות” כיעד עירוני. כפועל יוצא מכך הוחלט לשים דגש על הפרעות לשעות מנוחה, מכירת אלכוהול לקטינים, מניעת אירועי ונדליזם למיניהם ועוד. הטיפול בכל אלו ובאחרים יהיה חסר פשרות, וכל מקרה יטופל לגופו ובחומרה רבה. על מנת לתת מענה מלא ככל האפשר, ובנוסף למצלמות, תוגבר נוכחות המשטרה והפיקוח בזירות, ברחובות ובפארקים ויהיו סיורים רבים של גורמים שונים.

ראש העיר סימון אלפסי “תכנית “עיר ללא אלימות” פועלת ביקנעם מתוך מטרה להעניק בטחון לתושבי היישוב. המצלמות החדשות יותקנו בכל המקומות המרכזיים ביישוב כפי שנקבעו, וזאת עד לכיסויה המלא של העיר מתוך מטרה למנוע מקרי אלימות. אנו נפעל במלוא הנחישות על מנת למגר כל תופעה של אלימות באשר היא. יקנעם ידועה בפתיחות, בסובלנות ובסבלנות של תושביה ובחיים ההרמוניים שבה, וכך אנו רוצים שיימשך.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter