באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם בצמרת העולמית

מחקר: יקנעם דורגה בין 300 הערים המובילות בעולם בדירוג האקוסיסטמים הטכנולוגיים המובילים. זוהי הפעם הראשונה שיקנעם מדורגת בדו”ח הנ”ל שמציב אותה במקום ה-296 בעולם, וה-5 בישראל.

הישג בינלאומי אדיר ליקנעם: סקר של חברת הייעוץ הישראלית – שוויצרית StartupBlink מציב את יקנעם בין 300 הערים המובילות בעולם (מקום 296) בדירוג האקוסיסטמים הטכנולוגיים העולמי. זוהי הפעם הראשונה שהעיר יקנעם נכנסת לדירוג והדבר מהווה הישג אדיר בקנה מידה בינלאומי לעיר ולפארקי היי טק שבתוכה. יחד עם יקנעם נכנסו לראשונה לדירוג עוד שתי ערים ישראליות, אולם מיקומה של יקנעם גבוה משמעותית מעליהן (אילת מקום 494, ואשדוד מקום 517).  יקנעם נמצאת בקרב ערי ישראל בחמישייה הראשונה, כאשר היא מדורגת במקום החמישי. בדירוג המדינות המובילות של הדו”ח נמצאת מדינת ישראל בצמרת הרשימה כאשר היא עלתה מהמקום הרביעי לשלישי.

דירוג האקוסיסטמים נקבע על פי הגופים המרכיבים את סצנת הטכנולוגיה ואלו כוללים סטארט אפים, מאיצים, חממות טכנולוגיות, קרנות הון סיכון וגופי מחקר.

בפרסומים השונים שמהווים פרשנויות של מומחים לדו”ח מצוין ש”עיריית יקנעם מציעה את אחד מהסיפורים הכי מעוררי השראה שיש כאשר רק לפני כשני עשורים העיר נחשבה לאזור עדיפות”. ראש העיר, סימון אלפסי, כך נכתב “נלחם להביא ליישוב יתרונות רבים ככל האפשר והקים בעיר כנגד כל הסיכויים פארק טכנולוגי מתקדם ביותר וסייע לחברות השונות” (וכאן מצוינת מכירתה של חברת “מלאנוקס” שיושבת ביקנעם לענקית האמריקאית “נבידיה” בשנת 2019 תמורת כ- 6.9 מיליארד דולר).

בפארק התעשייה ביקנעם כ- 140 חברות בינלאומיות ולאומיות מובילות. כ- 50% מהחברות בפארק הן רפואיות. בפארק בין היתר ארבע חממות טכנולוגיות. בין החברות המובילות: “מלאנוקס”, “מרוול”, “לומיניס”, “ביוסנס וובסטר”, “אלביט מערכות” ועוד. מפארק ההי טק של יקנעם יוצאים מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים לעולם כולו.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“וואו. אני מתרגש מאוד. הישג אדיר ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר לעיר יקנעם ולפארק היי טק שבנינו כאן. העובדה שיקנעם נמצאת בין 300 הערים המובילות בעולם בכל הקשור לטכנולוגיות מובילות, וברשימה עם ערים כמו סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון, בוסטון ועוד, היא ללא ספק הצלחה כבירה ומעוררת השראה. פארק ההיי טק של יקנעם הוא אחד המובילים בעולם ושמו הולך לפניו. אני גאה בפארק, בפיתוח המוצרים השונים, בשיתופי הפעולה הרבים עם מדינות מסביב לעולם, במשלחות הרבות שפוקדות את הפארק לאורך השנה, ובמיטב הפיתוחים שיוצאים מכאן לעולם כולו. יקנעם ופארקי היי טק הם מודל לחיקוי עבור ערים רבות בעולם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter