באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בעמדת המתנה

יקנעם: בעמדת המתנה

ביקנעם חסרות 12 דירות של דיור ציבורי עבור זכאי משרד הרווחה וזאת כאשר יש בעיר כ-180 דירות מאוכלסות. אלפסי: ” מדינת ישראל החליטה שהיא לא בונה יותר דיור ציבורי ולעירייה אין את האפשרות לעשות זאת במקומה”.

12 משפחות הזכאיות לדיור ציבורי ביקנעם ממתינות לדירה שתתפנה אם כי לא ברור כמה זמן ממתין כל אחד מהזכאים, כך עולה משאילתא שהגיש חבר המועצה צחי דקל. עוד עולה מתשובתו של ראש העיר, סימון אלפסי לשאילתא כי קיימות ביקנעם כ-180 דירות השייכות לעמידר וכי ארבע מהן מושכרות על ידי העירייה עבור בנות השרות הלאומי. לדברי סגן ראש העיר, רומן פרס שתי הדירות האמורות אינן מתאימות לזכאי הדיור הציבורי מכיוון שאלה מתחלקים לשתי קבוצות: מוגבלים וחד הוריות ואילו הדירות המדוברות הינן דירות של שני חדרים בקומה שלישית ללא מעלית כך שהן אינן יכולות לשמש אף אחת מהאוכלוסיות הנ”ל.

דיור ציבורי
שכונת הואדי, חלק ניכר מהדיור הציבורי נמצא שם.

כזכור פורסם לאחרונה תחקיר קשה על הדיור הציבורי בארץ בתכניתה של מיקי חיימוביץ’ ‘המערכת’, המשודרת בערוץ 2, על פי תחקיר זה קיים מספר גבוה של דירות השייכות לדיור הציבורי אשר משמשות כבתי כנסת או סתם עומדות ריקות וזאת בניגוד למטרתן המקורית.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה, רומן פרס: “בנוסף לזכאים האלה יש גם את זכאי משרד הקליטה ועוד קבוצה הזכאית לעזרה בשכר דירה. בסך הכל מדובר בכמה עשרות”

ראש העיר, סימון אלפסי: “מי שלא בונה את הדיור הציבורי זו המדינה. מדינת ישראל החליטה שהיא לא בונה יותר דיור ציבורי ולעירייה אין את האפשרות לעשות זאת במקומה. אנחנו העיר היחידה מלבד בית שמש וחריש-קציר שניצלה את האפשרות לבניית דירות במסגרת דיור למשתכן ויש 200 יחידות דיור שנבנות. המדינה מחפשת עכשיו יזמים לבניית דיור להשכרה אבל זה עובד רק במרכז כי בפריפריה זה כנראה לא כדאי לקבלנים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter