באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בית ספר מתוקשב

יקנעם: בית ספר מתוקשב

אחרי שכל בתי הספר יסודיים בעיר תוקשבו הגיעה תורה של חטיבת הביניים להצטייד במחשבים ניידים ולוחות חכמים לאחר שראש העיר סימון אלפסי השיג לצורך כל 687 אלף ₪ ממשרד החינוך.

חטיבת הביניים אורט אלון שביקנעם תהפוך לבית ספר מתוקשב לאחר שראש העיר סימון אלפסי השיג לכך תקציב של 687 אלף ₪ ממשרד החינוך כשהעירייה אינה צריכה להוסיף כסף מתקציבה.

לוחות חכמים
אורט אלון. צילום: רונן צומר.

לוח חכם הנקרא גם לוח אינטראקטיבי הוא לוח תצוגה אינטראקטיבי גדול המתחבר למחשב ומקרן. כאשר המקרן מקרין את שולחן העבודה של המחשב על פני השטח של הלוח שבו משתמשים על מנת לשלוט במחשב באמצעות עט, אצבע או התקן אחר.

תקשוב בתי הספר הינו מהלך המעודד על ידי משרד החינוך אך בעוד שבארץ הופך התקשוב לספינת דגל של מערכת החינוך, מחקרים בעולם מראים כי הלמידה בעזרת עט ונייר הינה יעילה יותר וכי התלמידים מצליחים יותר בלימודים בשיטה הישנה. ולכןבעולם וגם בארץ קיימים מנהלי בתי ספר המתנגדים לשימוש בשיטה זו. עם זאת לשיטה ישנם לא מעט יתרונות הן בחסכון בנייר הגורם לשמירה על יערות הגשם והן בכך שהוא מאפשר לתלמידים לסחוב תיקים קלים יותר שכן משקלם של תיקי הלימוד הפך לגבוה יותר ויותר עם השנים עד כדי יצירת בעיות גב אצל חלק מהתלמידים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “העירייה תקשבה את כל בתי הספר היסודיים בלוחות חכמים ומחשבים ניידים בסכום של 1.2 מליון ₪ ועכשיו אנחנו מתקשבים גם את חטיבת הביניים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter