באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ביקנעם הצעירה מרוצים מהתקציב

יקנעם: ביקנעם הצעירה מרוצים מהתקציב

בסיעת יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה מברכים על קבלת דרישותיהם במסגרת התקציב ומעדכנים שהארנונה לא תעלה בניגוד למידע המוטעה שמפיצים לאחרונה. ההנחה לסטודנטים בארנונה וההנחה בקאנטרי לחיילים וסטודנטים, בדרך. 

בסיעת יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה נרשם השבוע סיפוק לאור העובדה שתקציב 2014 שאושר במליאה, כולל חלק גדול מדרישותיהם. מהסיעה נמסר שתקציב השנה גדל בצורה משמעותית, לאור הגידול ביישוב ובהכנסות, ולאור הצרכים הרבים של העיר הגדלה לטובה אנו שמחים  שנמצא מקום למימון הבקשות ודרישות הסיעה בנושאים של חינוך, רווחה, נוער וסטודנטים ודיור בר השגה.

בנוגע לארנונה נמסר : אנו שומעים הרבה מידע שגוי כאילו אנחנו תמכנו בהגדלת הארנונה לעסקים קטנים ותושבים. חשוב לנו לציין שמדובר במידע לא נכון ושגוי. אנו נגד כל העלאה לארנונה לעסקים קטנים ותושבים. רק עסקים גדולים מאוד יקבלו העלאה בארנונה. ואילו הגידול לתושב קשור לעלייה לאומית של משרד הפנים אשר לא נמצא בשליטת העירייה.

ארנונה
חברי סיעת ‘יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה’ עם ראש העיר, סימון אלפסי. צילום: תומר פרקש

בסיעה גם מרוצים מכך שזו השנה הראשונה בה תפרסם העירייה את ההנחה המגיעה לסטודנטים בארנונה לפי כושר ההשתכרות ולאחר דרישה של סיעת יקנעם הצעירה אלטרנטיבה ממנכ״ל העירייה. החל משנת התקציב 2014 עיריית יקנעם תפרסם את ההנחה המגיעה לסטודנטים החיים בעיר לפי מבחן הכנסה. מדובר בסטודנטים אשר שוכרים דירות בעיר ואשר הכנסתם מצדיקה הנחה בארנונה. הסטודנטים יצטרכו להציג לעירייה אישור לימודים או תעודת סטודנט ותלושי שכר המעידים על רמת ההכנסה שלהם על מנת לקבל את ההנחה בארנונה שתהיה בין 40% ל- 80% , תלוי ברמת ההכנסה.

בנוגע לתקציב העירייה נמסר: התקציבים שעוסקים בשכבות החלשות ביותר כמו הנוער או האזרחים הדורשים עזרה מטעם הרווחה הם אלו שעניינו אותנו כשבאנו לבקש ולהגדיל את התקצוב לאוכלוסיות אלה ולכן אנו שמחים שבנוסף לאלה גם הדרישות שלנו במסגרת המשא ומתן נתקבלו לתקציב העירייה כמו גידול בתקציב הסיוע לסטודנטים, לתחומי צעירים ונוער, דיור בר השגה ועוד.

בסיעת יקנעם-הצעירה אלטרנטיבה לא עוצרים בהנחה בארנונה ועכשיו כבר עמלים על הנחות לתושבי יקנעם בקאנטרי-קלאב.  ראשית מתכננים בסיעה להחזיר את ההנחה לסטודנטים אשר השיגה תנועת “יקנעם הצעירה” בתחילת שנת 2013 – הנחה אשר נעלמה ובוטלה ללא תיאום עמם או עם העירייה. בנוסף, כבר החל תהליך למתן הנחה לחיילים בכניסה לקאנטרי.  סיעת יקנעם- אלטרנטיבה כבר שוחחו על הנושא עם בעלי הקאנטרי והציגו בפניהם בקשות של חיילים אשר הגיעו לסיעה לכניסה בהנחה לקאנטרי. כיום חיילים אינם יכולים להיכנס באופן חד פעמי ונאלצים שלא להגיע בגלל העלויות הגבוהות של המנוי – שגם כך הם לא יכולים להינות ממנו כי הם בבסיסים במהלך השבוע. לאחר הפנייה ובתיאום  עם ראש העיר, סימון אלפסי, הם קבעו הצדדים להפגש שוב על מנת להחליט על גובה ההנחה שיקבלו החיילים. בנוסף, מקורבים לסיעה סיפרו כי הם גם מתכוונים להעלות בפגישה עם ראש העיר ובעלי הקאנטרי רעיונות יצירתיים להנחות וכניסה מיוחדת לציבורים אחרים ביקנעם אשר ידם אינה משגת מלקנות מנוי לקראת השנה החדשה. עדכון לגבי הנחות אלו חברי המועצה יפורסם אחרי הפגישה המשולשת בין הצדדים. בסיעה מעודדים מהבטחתו של ראש העיר לסייע לסיעת יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה להשיג את ההנחות המדוברות לציבורים שונים ביקנעם.

 מסיעת יקנעם הצעירה-אלטרנטיבה נמסר בתגובה :” אנו נמשיך לעקוב אחר ההוצאה של העירייה ונתמקד בתקציבים שאמורים ללכת לציבור הרחב. אנו נוודא שהתקציבים שמגיע לציבור היקנעמי לקבל יגיע וכל אזרח ותושב אם הוא צעיר או מבוגר יהנה ממנו. אנו מברכים במיוחד על הגדלת התקציבים של הרווחה, החינוך, הנוער והצעירים, הסטודנטים והדיור בר השגה. פרסום הסעיף לסטודנטים מראה כי לעירייה אכפת מהסטודנטים תושבי העיר ואנו רוצים שיישארו ביקנעם ולא יעזבו לערים השכנות. בנוסף, אנו אכן מצפים  להנחה שיקבלו ציבורים שונים ביקנעם – חיילים, סטודנטים ותושבים שידם אינה משגת מלהיכנס בשערי הקאנטרי, אשר אמור לשרת את כל תושבי העיר, ולא רק את בעלי האמצעים. אנו מקבלים כל הזמן פניות מתושבי העיר אשר כיום סוף סוף יש להם כתובת לפנות אליה. אנחנו מתחייבים לפעול ככל שיידרש על מנת להשיג את ההנחות הללו לטובת כלל תושבי יקנעם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter