באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בואו לעבוד

יקנעם: בואו לעבוד

תכנית ‘תעסוקה לרווחה’ המופעלת על ידי עיריית יקנעם ומאפשרת למובטלים לצאת לעבוד סיימה מחזור חמישי וכבר קולטת מועמדים למחזור שישי. אלפסי: ” בזכות התכנית יכולים רבים להגשים את עצמם”.

בעיריית יקנעם ובמחלקה לשירותים חברתיים ממשיכים להוביל תכניות להעצמת הפרט והמשפחה כולה, ובמסגרת פעילות זו מובלת במחלקה תכנית ‘תעסוקה לרווחה’ אשר שמה למטרה לסייע למובטלים בעלי משפחות למצוא אופק תעסוקתי, או לסייע להם בשיפור מצבם התעסוקתי הקיים במידה והם עובדים פחות ממשרה מלאה או מקבלים פחות משכר מינימום.

במהלך התכנית עוברים המשתתפים שני תהליכים עיקריים כשלכל משתתף נבנית תכנית אישית: תהליך קבוצתי ותהליך ליווי אישי. במסגרת התהליך הקבוצתי עובר כל משתתף בהכוונת עובדת סוציאלית ומנחה חיצונית תהליך של הגדרת מטרה תעסוקתית בהתאם  לרצונותיו ויכולותיו. במסגרת הסדנא עוברים המשתתפים סדרה של פעילויות שיגרמו להם להבין אם המקצוע שבחרו מתאים להם בכלל. הסדנא כוללת מיומנויות תעסוקתיות ובמהלכה נעזרים המשתתפים בכתיבת קו”ח, הכנה לראיון עבודה, דרכים לשילוב בעבודה, ועוד. שלב הליווי האישי מותאם אישית לכל משתתף ובמסגרתו נמדדים צרכיו האישיים של הפרט. כך למשל, מובטל שחייב עבודה במידי יקבל סיוע בכתיבת קו”ח וילמדו אותו לחפש עבודה. במסגרת התכנית מוקצה לכל משתתף סל תקציב אותו הוא יכול לנצל למימון פרסום, רכישת ציוד, הכשרה מקצועית, ועוד.

תעסוקה לרווחה
ילדי משתתפי התכנית ביום כיף. צילום: המחלקה לשירותים חברתיים יקנעם.

תכנית ‘תעסוקה לרווחה’ שמה גם דגש על המשפחתיות ושילוב הילדים בתהליך שעוברים הוריהם. בשיתוף עם עמותת ‘פעמונים’ מלווים משתתפי התכנית ונבנית להם תכנית הבראה כלכלית, הם מקבלים טיפים לחיסכון כלים להתמודדות עם הילדים, ועוד.

כחלק מפעילות התכנית ורתימת המשפחה כולה, נערכו לאחרונה שני ימי כייף חווייתיים למשתתפי התכנית וילדיהם. בימי הכיף נהנו המשפחות מפסטיבל מקצועות ואנשי מקצוע שכלל בין היתר מכבי אש, סטייליסטית, מאפרת, מורה ליוגה, ועוד.  בעלי המקצועות אשר חלקם בוגרי התכנית הרצו בפני המשתתפים על עבודתם והסבירו למה בחרו דווקא במקצוע הזה, מה הם אוהבים בו ומה לא, מה הם עושים ביומיום בעבודתם, ועוד. בנוסף לכך נחשפו הילדים לפעילויות שיגרו אותם לחשיבה משלהם. יום הפעילות השני כלל סיור במשק פרות והמשתתפים השתתפו גם במשחק של התנהלות כלכלית ודרכו הם וילדיהם למדו על מחויבות ועל חשיבה להתנהלות נכונה ולהוצאות.

תכנית ‘תעסוקה לרווחה’ מובלת ביקנעם באופן מחזורי מזה שלוש שנים כשבכל מחזור משתתפים 25 גברים ונשים בגילאי 25-50 :בעלי משפחות. התכנית פועלת כבר 5 מחזורים ובקרוב יחל גיוס משתתפים למחזור השישי.

ראש העיר, סימון אלפסי: “התכנית נותנת כלים ומסייעת לאנשים לחזור למעגל העבודה, לשפר עמדות ולהגשים חלומות. אין זה פשוט כלל לעשות שינוי קריירה, והמשתתפים עוברים תהליך ארוך ובסופו של דבר יוצאים נשכרים מכך. בזכות התכנית יכולים רבים להגשים את עצמם”.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה, רומן פרס: “מדובר בעוד תכנית נפלאה שמטרתה להעצים אנשים שנמצאים בפרשת דרכים בקביעת הקריירה שלהם, להעניק להם את כל הכלים הנדרשים להתמודד עם האתגרים שעומדים בפניהם. הצלחות התכנית מדברות בעד עצמן”.

בוגרת התכנית, המאפרת שרון שפירא: “התכנית אפשרה לי להכיר את עצמי ולהתייחס לעצמי, למדתי להעניק לעצמי גם תשומת לב ולהתעלות מעל חסמים והרגלים שמונעים ממני להתקדם. הפעילות עם הילדים הייתה מרוממת מנטאלית ונעימה. אני שמחה על הזכות שניתנה לנו לחוות כמו גם לילדים- חוויה שלי הייתה תורמת מאוד אילו חוויתי כילדה בעצמי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter