באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בואו להבדק

יקנעם: בואו להבדק

במסגרת שבוע המודעות למניעת מחלת סרטן העור תעניק וועדת הבריאות של העירייה את חסותה למגוון פעילויות מניעה והסברה בתקווה שאף אחד לא יזדקק. הציבור מוזמן לבדיקות ולהרצאות.

חדשות YCOM: וועדת הבריאות של יקנעם בראשות חבר המועצה רונן שפירא, החליטה  להצטרף לשבוע המודעות למניעת סרטן העור המתקיים במקביל בכל רחבי הארץ ולקיים פעולות נרחבות של חינוך, בדיקה והעלאת המודעות בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך בעיר, תנועת הצופים, קופות החולים, האגודה למלחמה בסרטן, העירייה ומרכז ביג. במהלך השבוע יתקיימו  פעולות הסברה בגנים, בשבט הצופים  ובבתי הספר בעיר.

סרטן העור
רונן שפירא, הוועדה תיתן חסות לשבוע המודעות.

במסגרת שבוע המודעות ייערכו מספר פעילויות לטובת הציבור הרחב בין השאר יינתן בקופת חולים לאומית ייעוץ ובדיקות בתחום מניעת סרטן העור  ללא קשר שיוך לקופת החולים. בקופת חולים מכבי יקיים רופא עור בדיקות בתחום מניעת סרטן העור לחברי מכבי, קופת חולים כללית תערוך בדיקות במרפאה ברחוב הנוריות.

כמו כן תתקיים הרצאה בנושא בריאות העור על ידי המרצה, ד”ר לוריא, במרכז רפואי מכבי ביקנעם אשר תהיה פתוחה לקהל הרחב ללא קשר לשיוך לקופה. ובנוסף, יוקמו דוכני הסברה על ידי מתנדבי האגודה למלחמה בסרטן ביקנעם, אשר יחלקו חומרי הסבר בקופות החולים במועדי הבדיקות. דוכן נוסף יוקם בתוך מרכז ביג בשיתוף חניכי הצופים.

סרטן העור כמו סוגי סרטן אחרים תחילתו בהתרבות בלתי מבוקרת של תאים. חלק מגידולי העור אינם ממאירים וגורמים לבעיות הנובעות בעיקר ממיקומם וגודלם. הגידולים הסרטניים, הממאירים, עלולים ללא טיפול מתאים להתפשט ולחדור לרקמות אשר מסביבן. הגורם הישיר והראשוני לסרטן העור הוא חשיפה לקרניים האולטרה סגולות של השמש. הקרניים האולטרה סגולות U.V – Ultra Viloet – הן חלק מהאנרגיה של השמש, והן בלתי נראות. קרינה זאת יכולה לגרום לכוויות בעור וגם לסרטן העור. ניתן להפחית את הסיכון לחלות בסרטן העור באמצעות התנהגות נבונה בשמש ומניעה של נזקי שמש. כמו כן, ניתן לאבחן מוקדם את סרטן העור, ובכך להעלות באופן משמעותי את סיכויי הריפוי.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter