באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: בדרך לבג”צ

יקנעם: בדרך לבג”צ

עיריית יקנעם מתכוונת להגיש עתירה לבג”ץ כנגד הכוונה להקים מתקן לזיקוק גז טבעי באתר חגית וכנגד העברת צינורות קונדנסייט בסמוך לעיר. אלפסי: “מטה המאבק עשה עבודה מצוינת אבל אני לא רוצה להשלות אף אחד בקשר לתוצאות”. 

גז טבעי
אתר חגית, יגיע לבג”צ. צילום: רונן צומר.

עיריית יקנעם החליטה להגיש עתירה לבג”צ בשל הכוונה להקים מתקן לזיקוק גז טבעי באתר חגית ובשל התכנית להעברת קונדנסייט בצינורות אשר יעברו בסמוך מאוד לעירוזאת בנוסף לעתירה שמתכוונת להגיש המועצה האזורית מגידו. מדובר בצינורות המעבירים את תוצרי הלוואי של הזיקוק אל בז”ן אשר בתורם משתמשים בחומר בתהליך הייצור שלהם. עוד נודע כי ראש העיר, סימון אלפסי פנה אל השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ על מנת שזה יגיש ערר בתוקף סמכותו על מנת שתמ”א 37 ח’ תכלול את מתן העדיפות לטיפול בים והשר אכן הגיש את הערר.

הוצאות העירייה עד עתה בנושא המאבק בחוות הגז מסתכמות בכ-220 אלף ₪ כשהעירייה משלמת את ההוצאות במישרין לספקים. העירייה גם שכרה את עו”ד חביליו על מנת שיגיש את העתירה לבג”צ באופן כזה שהעלויות עבור מטה המאבק יקטנו.

ראש העיר, סימון אלפסי: “בקרוב יידון הערר ואנחנו כמובן נהיה שם. בינתיים היועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב מכינה את העתירה ביחד עם עו”ד חביליו. בכל מקרה יהיו לנו 45 יום להגשת העתירה וזאת במידה שלא נקבל את מה שאנחנו רוצים. חגית היא בעיה בפני עצמה אך הבעיה העיקרית שלנו היא הצינורות. הממשלה החליטה להעביר פה את צינורות הקונדנסייט אבל ההחלטה הזו קשורה להחלטה בנוגע לחגית. אם לא יהיה זיקוק בחגית, לא יהיו גם צינורות”.בנוגע למטה המאבק אמר אלפסי “מטה המאבק עשה עבודה מצוינת אבל אני לא רוצה להשלות אף אחד בקשר לתוצאות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter