באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אסור לצלם

יקנעם: אסור לצלם

חברי המועצה ביקנעם התלוננו על כך שתושבים מצלמים אותם במהלך הדיונים וראש העיר העביר החלטה לפיה אסור לצלם בישיבות המועצה. אורי שמואל: ” כל אחד יכול לצלם חבר מועצה בזמן שהוא אוכל או בתנוחה מביכה ולהעלות את זה לפייסבוק שלו”. 

יקנעם
אורי שמואל יחד עם לאה פדידה.

מליאת מועצת יקנעם החליטה בשבוע שעבר לאסור צילומים במהלך ישיבות המועצה. החלטה זו באה לאחר שמספר תושבים הגיעו לישיבות וצילמו את המשתתפים ואף נעשה נסיון להציב במקום מצלמת וידאו שנגדע באיבו על ידי ראש העיר סימון אלפסי. כאן המקום לציין כי במשך כל הקדציה הקודמת וגם הנוכחית מעולם לא נעשה נסיון למנוע הקלטה של הישיבות.

ממלא מקום ראש העיר, אורי שמואל הסביר את מהות ההחלטה: “ממש לא אכפת לי שעיתונאים יבואו ויצלמו. אנחנו חיים מהם והם חיים מאיתנו וזו מהותה של הדמוקרטיה אבל היום כשלכל אחד יש מצלמה בסמארט פון וניתן להעלות תמונות באופן מיידי לפייסבוק המצב קצת שונה. כל אחד יכול לצלם חבר מועצה בזמן שהוא אוכל או בתנוחה מביכה ולהעלות את זה לפייסבוק שלו. זו הסיבה שתמכתי בהחלטה הזו”.

חבר המועצה, רונן שפירא התנגד להחלטה: “אולי אם יצלמו את הישיבות, אנחנו נתנהג יותר בכבוד אחד לשני. אני מציע שהמועצה תצלם את הישיבות ותשדר אותן באתר האינטרנט שלה”

ראש העיר, סימון אלפסי: “חזקה על המחוקק שאם היה סבור שיש הכרח לאפשר צילומים על מנת לסייע לחברי מועצה למלא את תפקידם או לשמור על זכות הציבור לדעת, הוא היה מחייב את הרשות המקומית לעשות כן. קיבלתי תלונות מחברי מועצת עיר שהצילומים במהלך הישיבות מפריעים להם להביע את דעתם ולי יש עניין שהדיון יהיה מלא וכל אחד יתבטא באופן חופשי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter