באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי רוצה איזון

יקנעם: אלפסי רוצה איזון

פגישה מתוחה בין ראש העיר, סימון אלפסי לבין מנכ”ל משרד הפנים בנוגע לקיזוז מענק האיזון שחייב את העירייה להעלות את הארנונה. אלפסי “אין שום הגיון שתושבי יקנעם יממנו גרעון שנוצר על ידי משרד הפנים. אם יהיה צורך, אפנה לבג”ץ”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי נפגש עם מנכ”ל משרד הפנים ד”ר שוקי אמרני, עם ממונה על מחוז הצפון במשרד אורי אילן, ועם צוותו המקצועי הבכיר של המשרד כשעל סדר היום הייתה דרישתו הברורה והחד משמעית של אלפסי והיא להחזיר ליקנעם כשני מיליון ₪ שקוזזו לה ממענק האיזון ובכך להימנע מהעלאת הארנונה בשנת 2015 בשיעור של 8% אשר אושרה לאחרונה במועצת העיר.

מענקי איזון
סימון אלפסי, יפנה לבג”ץ. צילום: רונן צומר.

הדיון היה מתוח וטעון ובראשיתו ביקש מנכ”ל המשרד מכל אנשי המשרד להציג את עמדתם לגבי יקנעם, וכולם פה אחד שיבחו את התנהלותה הכלכלית של העירייה לאורך השנים וציינו שיקנעם היא עיר לדוגמא. לאחר הדברים שאל ראש העיר את מנכ”ל המשרד האם הפרס שמגיע על הצטיינות ניהולית וכלכלית הוא קיזוז מענק האיזון?, וכאן נאמר לו להפתעתו הגמורה שהמדיניות היא לעזור לבעייתיים. אלפסי לא נשאר חייב וציין שזה אבסורד ובלתי מתקבל על הדעת, והמשרד בדרכו מעודד רשויות להתנהל בכישלון ביודען שיש מי שיכסה אחריהן. אלפסי כצפוי לא קיבל את עמדת המשרד ואמר למנכ”ל ולנוכחים שאם הקיזוז לא יבוטל הוא יפעל בכל הדרכים העומדות לרשותו, כולל פנייה לשר הפנים, גדעון סער שאותו הוא מוקיר ומעריך מאוד, ובמידת הצורך יגיע גם לבג”צ. ראש העיר רטן על כך שבמשרד הפנים מוציאים הנחיות בחודש דצמבר כיצד לבנות תקציב ומאשרים מענק איזון על סך 5.3 מיליון ₪, ואז לאחר שהכספים נלקחים במסגרת התקציב ואף נעשה שימוש בחלקם בשנת התקציב, מודיעים בחודש יולי שייתנו רק 3.6 מיליון ₪ מתוכם כשהמשמעות לכך היא גירעון של כשני מיליון ₪, והוא לא יסכים להיות בגירעון, בטח לא בגלל טעויות של משרד הפנים. מנכ”ל המשרד הסכים שיש כאן בעיה ואמר שהנושא ייבדק.

ראש העיר, סימון אלפסי: “משרד הפנים צריך לעודד מצוינות ולא כישלונות. אנו מתייעלים כל הזמן תוך הענקת שירותים מצוינים, ובסוף בגלל הצטיינותנו מקזזים לנו כספים, ואלו מועברים לרשויות כושלות. הבהרתי את עמדתי באופן ברור ונחרץ, ואם לא אקבל פתרון שישביע את רצוני אגיע גם לבית משפט. אני מתחיל לחשוב אולי משרד הפנים מעדיף שנתנהל לא נכון וכך הם יעבירו לנו בחוסר ברירה כספים. המאבק שלי הוא כדי שיוחזר לנו הקיזוז ממענק האיזון וכך לא נעלה את הארנונה בשנת 2015 כפי שמועצת העיר אישרה זה מכבר. אין שום היגיון שתושבי יקנעם יממנו גירעון שמשרד הפנים יצר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter