באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי לעוד חמש שנים

יקנעם: אלפסי לעוד חמש שנים

ראש העיר סימון אלפסי נבחר לקדנציה נוספת ברוב מוחץ. אלפסי שראה כבר כמעט הכל ביקנעם ישב במליאה הבאה עם הפתעת הבחירות: מפלגת הצעירים שזכתה בשני מנדטים.

תושבי יקנעם בחרו אתמול להעניק לראש העיר סימון אלפסי חמש שנים נוספות בבניין העירייה. אלפסי שקיבל 73.6 אחוזים מהקולות עם 53.4 אחוזי הצבעה לא יתקשה להקים קואליציה למרות שמספר המנדטים שלו ירד מארבעה לשלושה. מועמדת ‘יש עתיד’ צחי דקל קיבל 16% מהקולות ואילו רונן שפירא קיבל 10.5% מהקולות כך שלמעשה נצחונו של אלפסי היה נצחון מוחץ.

יקנעם שבלב
אלפסי ממתין לתוצאות במטה. צילום: יח”צ

הפתעת הבחירות כמו ברבים מהישובים בארץ היתה מפלגת הצעירים שזכתה בשני מנדטים לאחר שקיבלה 1298 קולות עוד לפני קולות החיילים שצפויים להצביע עבורה באחוזים גבוהים. הצלחה רשם גם סגן ראש העיר, רומן פרס שעומד בראש סיעת ‘יקנעם פלוס’ אשר קיבלה שלושה מנדטים.

המאוכזבים בבחירות הינם בראש ובראשונה, יו”ר ‘יש עתיד’ ביקנעם, צחי דקל שקיבל רק 628 קולות שהספיקו לו למנדט אחד וזאת לאחר שבקדנציה הקודמת היו לו שני מנדטים. דקל שהצליח בבחירות הכלליות להביא למפלגת ‘יש עתיד’ קולות רבים בעיר התקשה להתרומם כמו רבים ממועמדי המפלגה אשר התמיכה הציבורית בה נמצאת בשפל חסר תקדים עקב האכזבה ממעשיו של יאיר לפיד.

מאוכזב נוסף הוא יורי מגנר שעומד בראש סיעת אלטרנטיבה שגם היא קיבלה שני מנדטים בקדנציה הקודמת. מגנר שרץ בחסות הליכוד נפל קורבן לסכסוך פנימי אשר פיצל את סניף הליכוד המקומי.

את תמונת המליאה משלימים אברהם איבגי מהבית היהודי ודני סירי מהסיעה החרדית ישי ששמרו על כוחם. ש”ס לעומת זאת לא עברה את אחוז החסימה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני שמח ונרגש לקבל שוב את אמון התושבים וברוב מוחץ של כ- 74%. הניצחון הזה הוא ניצחון של יקנעם כולה. ניצחון של יקנעם היפה, וקיבוץ הגלויות הנפלא שבה. תושבי יקנעם הוכיחו שהעבודה הקשה משתלמת ושהם יודעים מי עושה לילות כימים עבורם ושהם חכמים יותר מכל הפוליטיקאים. התושבים הללו הם הנכס החשוב ביותר של העיר.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter