באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלפסי דורש מימון לבית הקברות

יקנעם: אלפסי דורש מימון לבית הקברות

אלפסי דורש ממשרד הדתות כשלושה מיליון ₪ למימון הקרקע בבית העלמין ופיתוחה. אלפסי: “הסברתי לסגן השר ולמנכ”ל את חשיבות הדברים והם הבטיחו לבדוק אצלם ולסייע ככל שניתן. אני אמתין לתשובתם ובהתאם אליה אפעל”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מלווה בחבר מועצת העיר, אברהם איבגי, וביו”ר המועצה הדתית שרלי בוחבוט, הגיע על פי בקשתו לפגישה עם סגן שר הדתות, הרב אליהו בן דהן, ומנכ”ל משרדו  אלחנן גלט, במשרדם בירושלים. במהלך הפגישה העלה ראש העיר שני נושאים חשובים שעומדים על הפרק: הרכב המועצה הדתית ביקנעם, ופיתוח בית העלמין היישובי.

בית עלמין
סימון אלפסי, דורש שלושה מליון ש” ממשרד הדתות. צילום: רונן צומר.

בעניין בית העלמין אמר ראש העיר  שלאחר מאבקים משפטיים ממושכים קיבלה העירייה 1.6 דונם לקבורה בבית העלמין ואלו יספיקו לכ-600 קברים. בהקשר לכך ציין אלפסי  שעל משרד הדתות לשלם פיצויים לבעל הקרקע, לממן את עלות הפיתוח, כאשר העלות הכוללת לכל אלו מוערכת בכ: 2.5-3 מיליון ₪. מנכ”ל המשרד הסביר שלמשרד הדתות יש מצוקה תקציבית קשה וברשותם בסה”כ 6 מיליון ₪ לכלל היישובים בארץ. אלפסי לא ויתר ובשיחה נוקבת עם סגן השר והמנכ”ל הבהיר שזה תפקידו של משרד הדתות לדאוג למימון הנושאים הללו, ואם ובמידה והם חושבים שהעירייה צריכה להשתתף, שיגידו מה הדרישות שלהם. אלפסי ציין בנוסף שאם תקציב המשרד הוא כל כך זעום, ניתן לפרוס את הביצוע למספר שנים. מנכ”ל המשרד הבטיח לראש העיר לבדוק מה ניתן לעשות ולסייע כמה שיותר. ההחלטה בעניין צפויה להינתן בתוך כחודש,  וראש העיר הדגיש שלאחריה תשקול העירייה את המשך צעדיה, ואיך להתמודד עם הנושא במטרה למצוא פתרונות.

ראש העיר, סימון אלפסי: “נפגשנו עם סגן השר ומנכ”ל משרדו על פי בקשתי ולאור היותם של שני הנושאים חשובים ודחופים. לאחר מאבק משפטי ממושך זכינו בשטח שבו ניתן לפתח חלקה עם 600 קברים ועלינו לשלם פיצוי לבעל הקרקע ועלות פיתוח בסכום של כשלושה מיליון ש”ח ולא נוכל לעמוד בכל אלו לבד, מה גם שמתפקידו של משרד הדתות לסייע. הסברתי לסגן השר ולמנכ”ל את חשיבות הדברים והם הבטיחו לבדוק אצלם ולסייע ככל שניתן. אני אמתין לתשובתם ובהתאם אליה אפעל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter