באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: אלופת הקריאה

יקנעם: אלופת הקריאה

מאות תושבים בני כל הגילאים השתתפו בשורה של אירועים לרגל שבוע הספר כשגולת הכותרת היא זכייתה של רוני טוויסטר בפרס אלופי הקריאה של משרד התרבות.

אירועי שבוע הספר העברי בספרייה היישובית בעיר סחפו אליהם מאות רבות של משתתפים בני כל הגילאים שהגיעו לספרייה ונהנו מהצגות, שעות סיפור, ומאלופת קריאה אחת רוני טוויסטר שהוכרזה ע”י משרד התרבות כאחת מאלופות הקריאה וקיבלה תעודת הוקרה מראש הממשלה ומשרת התרבות. טוויסטר, תלמידת כיתה ז’ באורט אלון נבחרה יחד עם עוד 29 תלמידים מרחבי הארץ על פי נתוני השאלת ספרים שהתקבלו מספריות. בעיר חגגו את זכייתה בטקס שבמהלכו קיבלה ספר מראש העיר, סימון אלפסי.

פעילויות שבוע הספר העברי וחודש הקריאה היו  השנה בסימן ילדות ולראשונה הוזמנו לספרייה ילדי גני טרום חובה במטרה לחשוף בפניהם את הספרייה, לגרות אותם לעולם הספר, ולפתח עימם פתח לקשר עתידי מבטיח. וכך, ילדי הגנים “סביון”, “כלנית” ו”תמר” צפו בהצגת התיאטרון “צפרדי וקרפד” על פי ספריו רוויי ההומור של ארנולד לובל. ילדי הגנים “אורן” ו”אופירה” השתתפו והאזינו לגבריאל הדר שסיפר את סיפורה של פנינה פרנקל “מי מוכן להיות לוליין?”

אלופי הקריאה
רוני טוויסטר מקבלת את הפרס מהשרה לימור לבנת ומראש הממשלה נתניהו. צילום: דוברות משרד התרבות והספורט

תלמידי שכבת א’ של בתי החינוך “ארזים”, “תדהר” ו”אורנים” צפו בהצגות מבית היוצר של תיאטרון צחוקל’ה ששחקניו הציגו בפניהם שורה של אגדות קלאסיות עליהן גדלו. בנוסף לכל אלו, ילדים והוריהם שהגיעו לספרייה נהנו מתיאטרון הבובות של יורם שרוני: “מי מלכלך את גן ירוקון”, שמעו את הסיפור “קריוס ובקטוס” מפי המספרת אורנה הוכרמן והאזינו ל”מנגינת היער” מפי המספר והנגן אבי שדה שהפליא בחיקויו את קולות הטבע בכלים עתיקים. הילדים נהנו גם משעות של משחקי קופסא שהתקיימו במשחקייה החדשה ומפעילות לא דיגיטלית בטעם של פעם. האירועים בספרייה כללו גם תיאטרון סיפור לאזרחים ותיקים והללו נהנו ממספר הסיפורים יניב שטרייפלר שסיפר את סיפורה של סביון ליברכט “פרה ע”ש וירג’יניה” העוסק ביחסי אם ובנה.

אירועי שבוע הספר העברי חתמו חודש שלם של פעילות ענפה בספרייה היישובית כאשר מאות ילדים ומבוגרים באו בשעריה. בספרייה עורכים במהלך כל השנה מגוון פעילויות רחב ושיתופי פעולה עם גני הילדים ובתי הספר במטרה לחשוף את עולם הספר לילדים ולבני הנוער. יצוין כי הספרייה העירונית מתחדשת וכל הזמן נרכשים ספרים חדשים רבים, סרטים ואף ספרים קוליים.

מנהלת הספריה, רחל הר, שהחליפה לאחרונה את המנהלת הוותיקה מריאנה סולומון “אני שואפת להפוך את הספרייה למוקד תרבותי – חברתי העובד בשיתוף פעולה  עם מוסדות שונים בקהילה, משמש גורם מסייע בחינוך לאוריינות ואהבת הקריאה וממלא תפקיד משמעותי בפעילות הפנאי של התושבים. בתוך השחיקה של טרדות היומיום אני מבקשת ליצור כאן אי של תרבות, קשב, ידע ויצירה, מקום נעים וזמין הנותן שירות מקצועי לכל שכבות האוכלוסייה בעיר. לא בכדי אמר הסופר הארגנטינאי חורחה לואיס בורחס: “תמיד האמנתי שגן עדן יהיה מן ספרייה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter