באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם אירחה את תלמידי התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת ת”א

יקנעם אירחה את תלמידי התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת ת”א

אחרי שאירחה כנס ערים בינלאומי, הגיעו ליקנעם סטודנטים מהתכנית הבינ”ל למדעי המדינה שבאוניברסיטת ת”א  ללמוד על מודל ניהול העיר

כ-20 סטודנטים וסטודנטיות מארה”ב, קנדה, שבדיה, גרמניה, צרפת, הודו, קולומביה, פולין, קזחסטן סודן, סלובניה ומדינות נוספות, כולם תלמידי התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי המדינה באוניברסיטת ת”א הגיעו במסגרת לימודיהם ועל פי בחירתם לביקור ביקנעם במטרה ללמוד על מודל הניהול היישובי שנחשב מודל לחיקוי ביישובים רבים, ונפגשו עם ראש העיר, סימון אלפסי ועם מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום.

ראש העיר, סימון אלפסי פתח את המפגש ואמר לסטודנטים שהוא אישית, ויקנעם כולה שמחים לארחם, והגעתם לכאן ממשיכה רצף של משלחות שהגיעו לעיר בחודש האחרון על מנת ללמוד על העשייה והתעשייה כאן. ראש העיר סקר בפני בסטודנטים את התפתחותו של היישוב ואמר להם שלאחר בחירתו לראשות היישוב היה עליו לקבל מספר החלטות קשות ומרכזיות, ובין ההחלטות שקיבל: בניית מערכת חינוך אחרת, בניית פארק תעשייה חכמה, קליטת עלייה מבריה”מ, בנייה איכותית, ועוד. בהקשר לתעשייה הסביר רה”ע שהיה קשה מאוד להביא לפה חברות כי אף אחת לא רצתה להגיע לכאן, אבל הוא האמין לכל אורך הדרך, וסיפר בסיפוק שכיום יש ביקנעם פארק תעשיית היי טק המוביל בצפון שמעסיק אלפי עובדים ובעל מחזור שנתי של כשישה מיליארד דולר. ראש העיר סיפר לאורחים על קרבתו לראש הממשלה יצחק רבין ז”ל שהעניק ליקנעם עדיפות לאומית בחינוך ובתעשייה, וציין שמהפירות הללו נהנית יקנעם גם כיום. רה”ע דיבר על 3 החלטות מאוד חשובות שקיבל במטרה להכשיר את דורות העתיד לתעשיית ההיי טק: הקמת גני מדע ומדיה, חיזוק כל מערכי החינוך, הן ביסודי והן בחטיבה ובתיכון, והקמת יחידה לפיתוח כלכלי והשמת כח אדם. אלפסי אמר שבמקום להילחם בבירוקרטיה הוא פשט  פעל בחשיבה ארוכת טווח והדגים את דבריו כשסיפר שכבר שהניחו את אבן הפינה לפארק תעשייה הוא החל בפעילות להרחבת הפארק למרות הסיכון הכרוך בכך. ראש העיר ציין בפני הסטודנטים שלצד כל הניהול המצוין והובלת החינוך והתעשייה תחום הרווחה חשוב לו מאוד ובתוך תוכו הוא עובד סוציאלי.

בסיום הדברים שאלו הסטודנטים מגוון שאלות בכל הנושאים הקשורים להובלת היישוב, ורה”ע השיב להם בין היתר שפארק התעשייה הפך להצלחה גדולה כי הוא האמין בכך, ודרך אמונתו הוא שיווק ושכנע חברות להגיע לכאן. הסטודנטים שאלו על העולים והתעניינו באם הם נשארו ביקנעם, ושמעו ש- 95% מהעולים מתגוררים גם כיום ביישוב. בסיום המפגש נתן רה”ע טיפים לסטודנטים הצעירים והציע להם בין היתר במקום להילחם בבירוקרטיה לחשוב לטווח הארוך, ותמיד להשקיע בילדים כי הם דור העתיד. בסיום הביקור הודה מלווה הקבוצה והדוקטורנט למדעי המדינה, יואב קפשוק לרה”ע ואמר לו שהם למדו ממנו הרבה והתרשמו מאישיותו וממנהיגותו, והם שמחים מאוד שהגיעו לכאן.

הסטודנטים האורחים לומדים בחוג למדע המדינה ותקשורת פוליטית  שבאוניברסיטת תל אביב. במסגרת לימודיהם הם עורכים ביקורים במוסדות ממשל מובילים ועומדים מקרוב על המודלים הניהוליים הייחודיים במקומות הללו. תכנית הלימודים במסגרתה לומדים הסטודנטים נחשבת לתכנית יוקרתית מאוד.

ראש התכנית במדע המדינה ותקשורת  פוליטית באונ’ ת”א, פרופ’ אמל ג’מאל:

“התכנית הבינלאומית במדע המדינה ותקשורת פוליטית כוללת סטודנטים ממדינות שונות בעולם המקבלים פרספקטיבה השוואתית על העולם הפוליטי, כאשר הניסיון הישראלי מהווה עוגן אמפירי מרכזי. המפגשים עם מנהיגים ישראלים, כולל חברי כנסת וראשי ערים נועדו להציג בפני הסטודנטים דגמים שונים של מנהיגות, המתמודדת עם אתגרים קשים בתנאים מורכבים. הסטודנטים נחשפים לריבוי התרבויות בחברה הישראלית ודרכי ההתמודדות איתה בפועל. יקנעם מהווה דוגמא מעולה להצעת דרכי התמודדות ייחודיים ומוצלחים עם אתגרים העומדת בפניהם קהילה מגוונת החיה בפריפריה של המדינה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter