באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יום השואה הבינלאומי

יום השואה הבינלאומי

בקרית טבעון מציינים את יום השואה הבינלאומי 2021 באירוע מכובד ומרגש של זיכרון בסלון בשיתוף ערים התאומות: בראונשוויגגרמניה, קומפייןצרפת וצקובץקרואטיה
יורם יגאל יספר על חייה המופלאים והמאתגרים של אימו, גברת אביבה יגאל לבית סימון זל שהצטרפה למחתרת היהודית ועסקה בהצלת ילדים יהודים בזמן המלחמה

קרית טבעון תציין השנה את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה באירוע בן לאומי במתכונת שלזיכרון בסלוןוירטואלי. האירוע יתקיים ביום רביעי 27.1.21, בשיתוף נציגי שלוש ערים בשלוש מדינות באירופה: בראונשוויג בגרמניה, קומפיין בצרפת וצקובץ בקרואטיה  עריה התאומות של קרית טבעון.
עקב הנסיבות המיוחדות השנה (קורונה) הציעו אנשי ארגון העל שלזיכרון בסלוןבשיתוף מרכז השילטון המקומי תכנית לפיה תקיים כל רשות מקומית טקס וירטואלי בשיתוף הערים התאומות בתאריך הרשמי. התאריך 27 בינואר נבחר על ידי האו”ם משום שהוא התאריך בו שוחרר מחנה אושוויץ מידי הנאצים. ההחלטה התקבלה פה אחד בעצרת האו”ם ומשנת 2006 מציינים אותו בטקסים ועצרות במדינות רבות בעולם.

לביצוע  התוכנית נרתמו במלוא המרץ: אורי טמלניצול שואה בעצמו, אמנון ריבקדור שני לניצולים ומרים ראוךנשואה לניצול שואה.

בהתאם לכך, השנה אנו מזמינים אתכם לצפות ולשמוע, במפגש וירטואלי מרגש, את תושב קרית טבעון יורם יגאל, שיספר על חייה של אימו גברת אביבה יגאל לבית סימון זל, ילידת פרנקפורט אמיין בגרמניה שברחה עם משפחתה לצרפת בשנת 1933. בהמשך (בתחילת המלחמה), עזבה המשפחה את שטרסבורג וירדה לאזורצרפת החופשיתשם הצטרפה האם  למחתרת היהודית ועסקה בהצלת ילדים יהודים בזמן המלחמה. סיפור חייה המופלאים והמאתגרים של האם נודעו ליורם רק לאחר שנים רבות וחלקם רק לאחר מותה.

המפגש יערך בשפה האנגלית  ותוצג מצגת עם כתוביות בעברית.

המועד: 27 בינואר 2021, בשעה 16:00 שעון ישראל

כניסה למפגש הזום באתר שלהבת און ליין  http://shalhevet-online.org.il

או בפייסבוק של עמותת שלהבת

זיכרון בסלון היא יוזמה חברתית המאפשרת לציין את ערב יום השואה בצורה משמעותית, בסלון הבית, בין משפחה וחברים, במפגש המורכב מעדות, חלק אומנותישיתופי ודיון. בשנים שחלפו מאז, זיכרון בסלון הלך והתרחב אל עבר אלפי סלונים ברחבי המדינה ומחוצה לה. עד כה למעלה מ-750,000 איש ציינו את יום הזיכרון לשואה בזיכרון בסלון.

תמונה: אלבום פרטי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter