באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יוחמרו הסטנדרטים במפעלי המפרץ?

יוחמרו הסטנדרטים במפעלי המפרץ?

בשורה לקרית טבעון וליישובי מערב עמק יזרעאל. שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה לבין האיחוד האירופאי צפוי להפחית את הפליטות ממפעלי המפרץ. את הפרויקט מלווה מומחה מהמנהל הסביבתי בגרמניה. 

פרויקט התאומות
מפרץ חיפה. צילום: Golf Bravo.

קרית טבעון ויישובי מערב עמק יזרעאל קיבלו חיזוק לא צפוי מהאיחוד האירופאי. היישובים אשר סובלים רבות מזיהום האוויר הנוצר על ידי מפעלי מפרץ חיפה התבשרו כי במסגרת שיתוף הפעולה בין המשרד להגנת הסביבה הישראלי לבין האיחוד יערכו שיפורים במערכי הייצור של המפעלים, דבר שיוריד את זיהום האוויר הנפלט מהם וישפר את איכות האוויר בעמק. עם זאת, יש לציין כי עדיין אין לוח זמנים ליישום השיפורים והתהליך נמצא רק בחיתוליו

ראש משלחת האיחוד האירופי לישראל, השגריר לארס פאבורג-אנדרסן, ביקר ביום חמישי האחרון במפעלי חברת ‘חיפה כימיקלים’ יחד עם נציגי המשרד להגנת הסביבה. הביקור נערך במסגרת פרויקט התאומות המשותף לאיחוד ולמשרד להגנת הסביבה, העוסק בהגבלה ובקרה של זיהום תעשייתי וצפוי לשפר באופן ניכר את הביצועים הסביבתיים של המפעלים ולהביא לאוויר נקי יותר לתושבי ישראל בכלל ולתושבי מפרץ חיפה בפרט. הפרויקט זכה לברכת השר להגנת הסביבה, חבר הכנסת עמיר פרץ, שפועל להפחתת הזיהום הנפלט מהתעשייה. הביקור כלל פגישה עם מנהלי החברה וסיור במפעלים, במטרה ללמוד כיצד ניתן לסייע לחברה לעמוד בתקני איכות הסביבה לפי השיטה המוצעת בפרויקט התאומות.

את הפרויקט מלווה מומחה מהמנהל הסביבתי בגרמניה, שהצטרף למשרד להגנת הסביבה למשך שנה וחצי ביחד עם מומחים נוספים, שיגיעו לישראל ויעבירו את הידע והמומחיות שלהם ברגולציה סביבתית מתקדמת של תעשייה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter