באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יוגה בעצת האו”ם

יוגה בעצת האו”ם

ביום ראשון צוין בכל העולם, לראשונה, יום היוגה הבינלאומי. גם בזכרון יעקב ערכו אירוע רב משתתפים, שכלל מדיטציה, תרגילי יוגה וחגיגה שלמה. אז למה האו”ם בכבודו ובעצמו החליט להקדיש יום אחד לציון היוגה, מה היוגה תורמת למי שעוסק בה?

היום הארוך ביותר בכדור הארץ הצפוני, שמתרחש  ב-21.6 הוא מעתה גם יום היוגה הבינלאומי, כפי שנקבע על ידיי האו”ם. את היוזמה קידם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי ולראשונה הוא נחגג ביום ראשון השבוע ברחבי העולם באירועי יוגה ענקיים, שכללו מאות ואלפי בני אדם בכל רחבי הגלובוס.

את האירועים בהודו פתח מודי בכך שהגיע אל אחת השדרות המרכזיות בניו דלהי, פרש את מזרנו על הכביש ויחד איתו התיישבו שרים וחברי פרלמנט נוספים, ובמהרה אחת השדרות המרכזיות של הודו שינתה את פניה. במקום מכוניות סואנות וצפירות מחרישות אוזניים רוצף האספלט השחור במזרנים צבעונים ומתרגלי יוגה שעושים תרגיל נשימה באזור שביום יום מלא פיח ועשן.

ראש ממשלת הודו, מודי, פתח את יום היוגה ואמר: “אנחנו לא רק חוגגים את יום היוגה, אנחנו מאמנים את המוח האנושי לפתוח בעידן חדש של שלום והרמוניה. היום הזה ייטיב עם האנושות, יסייע להרגעת העולם ויפיץ מסר של שלום”.

גם אצלנו התקיימו אירועי יוגה קצת יותר בקטן- בגן טיול שבמושבה זכרון יעקב וביער האלונים שבגבעת עדה, ביוזמתם של איל שפרוני, בעל סטודיו לאיינגר יוגה בזכרון יעקב ודנה לביא בעלת הסטודיו ”במרכז” שבגבעת עדה. אך הגודל לא קובע ורוח היוגה היא אותה רוח בכל מקום בעולם.

איל שפרוני מספר שהוא עוסק ביוגה מעל 35 שנה, והוא רואה חשיבות גדולה בהפצת היוגה לקהילה, משום שיוגה זה אור.  הוא מעיד, כי התרגול עצמו  גורם לו להיות קרוב יותר לעצמו במישור הגופני, המנטאלי, הנפשי והרוחני, וזה מסייע לו להבין מה חשוב בחיים ומה אנחנו עושים בגלגול הזה כאן.

האירוע שהתקיים אחר הצהריים כלל שירה הודית שאותה ביצעה נורית עפר, תרגול קצר של אסאנות ושאלות ותשובות. הוא משך אליו מתרגלים שונים- מבוגרים צעירים וילדים. שפרוני סיפר על מלכת בלגיה שאיינגר לימד אותה לעמוד על הראש כאשר הייתה בת 80, כתשובה לשאלה האם אפשר להתחיל לתרגל בגיל מבוגר.

“הרבה ניסים מתרחשים ביוגה אם מתמידים בה”, כך אומרת דנה לביא מגבעת עדה, שבשעות הבוקר המוקדמות כבר תרגלה את היום המיוחד הזה בשמורת האלונים היפיפייה עם קבוצת מתרגלים. היא מתאמנת מזה 18 שנה ונחשפה לתרגול בהיותה סטודנטית.

על התפקיד שממלאת היוגה בחייה-  היא מספרת כיצד מחקרים מראים שתרגול יוגה ומדיטציה מפחית את רמת הסטרס, משפיע לחיוב על מערכות הגוף השונות, הלב, הריאה, האנדוקריניות ומערכות נוספות, וכמובן משפיעה על המצב המנטאלי, ומביאה למצב של בריאות טובה.

לפי לביא, היוגה גם מיטבה במצבי חולי ומי שמתמיד חש את ההבדל.

לאחר סיום התרגול בזכרון יעקב, ניתן היה לזהות את המתאמנים בזכות מזרני היוגה המגולגלים שלהם שאחזו בידם ונדמו כפרחים צבעוניים בלב המושבה.

 

האירוע שהתרחש אחר הצהריים כלל שירה הודית, תרגול קצר של אסאנות ושאלות ותשובות

צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית
צילום: רם עמית

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter