באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חדש: טקס פתיחת השנה הראשון של הנוער העובד והלומד בעיר יקנעם

חדש: טקס פתיחת השנה הראשון של הנוער העובד והלומד בעיר יקנעם

200 אורחים השתתפו בשבוע שעבר בטקס פתיחת השנה הראשון של הנוער העובד והלומד בעיר יקנעם. הרבה עבודה וחלומות הושקעו כדי להגיע ליום הזה.

טקס פתיחת השנה, או בשמו התנועתי “חג המעלות”, הוא הטקס שבו מציינים בתנועה את עליית השכבות, את ההתבגרות ולקיחת האחריות הרחבה יותר על החניכות בקן. באופן מסורתי מזמינה כל שכבה את השכבה שמתחתיה להוסיף ולגדול בקן, לקחת יותר אחריות ולהעמיק את חניכותם בתנועה. בקן יקנעם, בתור קן חדש שבו כל החניכים עושים את פסיעותיהם הראשונות, התמקד הטקס בעיקר בחוויית היצירה והאוטונומיה של החניכים: פתחנו את היום בהפנינג שאותו תכננו חניכי השכבה הצעירה והמשכנו לטקס מלא בריקודים, סרטונים, נאומים, הצגות ושירי מורל – שירי הגיבוש של התנועה המחזקים את ההסמלה והזהות של החניכים – הכל פרי עמלם של החניכים הצעירים והבוגרים של הקן.

החניכים והמדריכים, שעמלו רבות על היצירה הגדולה הזו, זכו לחוויה מיוחדת של מפגש שסובב סביב יצירה משותפת, חברות ושיתוף פעולה. “זו הפעם הראשונה שאני מופיע ככה מול קהל”, מספרת גל, חניכת השכבה הצעירה. “וזה היה ממש כיף. החזרות היו ארוכות וקשות אבל זה כיף להיפגש עם חברים בשביל לעשות דברים כאלה ביחד. אני מחכה כבר לטקס הבא”.

במהלך השנה עוד צפויות לחניכי התנועה חוויות רבות: טיולים, חלקם בפעם הראשונה עם לילה מחוץ לבית; טקסים לציון מועדי ישראל ואירועים תנועתיים משמעותיים; ערבי תרבות לגיבוש וחוויה חברתית; פעילויות לילה – לילות לבנים, קומזיצים, א”שי לילה ועוד; מחנה הקיץ הגדול; וכמובן הפעולות הקבוצתיות מדי שלישי ושישי, עם קבוצת החברים מהכיתה והשכבה ועם מדריכים אישיים המכירים ואוהבים את חניכיהם, מדריכים שהוכשרו ע”י התנועה ומחזיקים בתעודת מדריך המוכרת ע”י משרד החינוך. כל החוויות הללו מרכיבות את חוויית החניכות בנוער העובד והלומד, תנועה שבה החניכים חווים מפגש חברתי אמיתי, מפגש שחסר כל-כך בעידן המסכים והרשתות החברתיות, תנועה שנותנת לחניכים חוויית הצלחה, העצמה ושאיפה לטוב ביותר הטמון בכל אחד, שבה החניכים מתחנכים לערכים של ציונות, דמוקרטיה, אמונה בשוויון ערכם של כל בני האדם, אהבת הארץ, חברות, שיתוף פעולה ואחריות, תנועה שיש בה מקום לכל אחד לקחת חלק ולבטא את עצמו.

“אני מדריך וחניך בנוער העובד והלומד כבר הרבה מאוד שנים”, משתף אותנו זהר, רכז הקן. “וזו הפעם הראשונה שיוצא לי לראות חניכים שרק הגיעו לתנועה לפני פחות מחודשיים וכבר הם מרגישים חלק בלתי-נפרד ממנה, אוהבים אותה, חולמים אותה, רוצים לעשות וליצור בה. החניכים בקן יקנעם בוחרים להיות חניכים וחניכות בנוער העובד והלומד באהבה גדולה, ונותנים את כל כולם בשביל ליצור את התנועה בעיר כתנועה גדולה ומשמעותית”. נכון לעכשיו נראה כי התנועה נמצאת במסלול הנכון, עם מעל ל160 חניכים שכבר עברו פעילות בתנועה ולמעלה מ-80 חניכים שנרשמו בתוך פחות מחודשיים של פעילות התנועה בעיר.

אנחנו מזמינים את כל הילדים והנוער ביקנעם להצטרף לפעילותנו בתנועה, ולקחת גם הם חלק במפעל האדיר שקיים כבר יותר מ90 שנה, פועל במאות ישובים בכל רחבי החברה הישראלית – בערים, בקיבוצים, מושבים וישובים קהילתיים, בקרב נוער ערבי, דרוזי, צ’רקסי, נערים עובדים ונערים לומדים, בפריפריה ובמרכז. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למפעל האדיר שנקרא “תנועת הנוער העובד והלומד”, ושסוף-סוף, לאחר שנים רבות, שב לעיר יקנעם.

נאחל להם הצלחה עם ברכת התנועה – “לעבודה להגנה ולשלום, עלה והגשם!”

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter