באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טבעון : קבלת שבת ישובית על הדשא

טבעון : קבלת שבת ישובית על הדשא

ביום שישי האחרון התקיימה על הדשא הגדול במרכז טבעון קבלת שבת יישובית.

קבלת שבת ישובית על הדשא הגדול בטבעון
קבלת שבת ישובית על הדשא הגדול בטבעון . צילום מתנ”ס טבעון.

בין המשתתפים הייתה קבוצת משפחות מרמת טבעון וקבוצה מקרית חרושת, הנפגשות אחת לחודש במהלך כל השנה, לקבלות שבת המתקיימות במרכזים הקהילתיים.

בקיץ זה ציינו את השנה חמישית לקיום קבלות שבת ברמת טבעון, ושנה שלישית לקיומן בקרית חרושת. קבלות השבת שהפכו למסורת נפלאה, מהוות רגעים קהילתיים בעלי משמעות של מפגש, הכרות, וחווייה משפחתית לכל המשתתפים, מי באופן קבוע ומי באופן חד פעמי. הטקס המשלב מסורת וחידוש, מורכב מחלקים מתוך התפילה המסורתית ומהרבה שירים ישראליים, שירי תפילה ושירי שבת, וגם שירי הזמן והמקום. בין השירים מדליקים יחד נרות, מברכים את הילדים, שומעים על פרשת השבוע ובסוף מקדשים על היין ועל החלה. כל קבוצה מצאה לעצמה את הנוסח המתאים לה המשלב יהדות וישראליות.

קבלת השבת היישובית חתמה את השנה באווירה נפלאה. את האירוע שהופק ע”י רשת המתנ”סים קרית טבעון הובילו: אילנה אפללו פרץ -מנהלת אגף קהילה ומתנ”ס רמת טבעון, מיטל לוגר- מנהלת מתנ”ס קרית חרושת, והדס קלדרון -מנהלת מתנ”ס נרקיס. מאחורי הקלעים סייעו רבות רועי רוט וצוות האחזקה של המתנ”ס -אשר על הלוגיסטיקה. תודות לכל העושים במלאכה, ולתושבים הרבים שנטלו חלק פעיל באירוע. המשתתפים התפזרו בצפייה להיפגש בקבלת שבת נוספת על הדשא הגדול, לפני חגי תשרי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter