באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טבעון: מגמת גידול במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית

טבעון: מגמת גידול במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית

חבר המועצה עמית אבני מציע לעבור לתחבורה ציבורית במיניבוסים. אריאלי “חל גידול יציב במספר הנוסעים”

בישיבת מליאת מועצת קרית טבעון העלה חבר המועצה עמית אבני את נושא התחבורה הציבורית בטבעון. לטענתו בשל העובדה שמלבד הסעות התלמידים, האוטובוסים רחוקים מלהיות בתפוסה מלאה יש לעבור לשימוש במיניבוסים וכך להפחית את זיהום האויר, הרעש ושחיקת התשתיות. אבני “חברת אומני אקספרס מפעילה קווי תחבורה בתוך היישוב ע”י אוטובוסים. בעבר בישיבה שהתקיימה עם ראש המועצה, נציג אומני אקספרס ונציגי גופים מהחינוך הבלתי פורמאלי, הצעתי להשתמש במיניבוסים במקום האוטובוסים הגדולים. כמאמין גדול בתחבורה ציבורית, אני חושב שיש לעודד את השירות הניתן, אך הדבר הראשון שיש לעשות הוא לעבור משירותי האוטובוסים לשירותי מיניבוסים על מנת להקטין את זיהום האוויר, להפחית את הרעש ולהפחית את השחיקה בתשתיות”.

האם יעברו למיניבוסים?
עמית אבני ” להוריד את זיהום האויר”

כחלק מהתשובה הציג מנכ”ל המועצה, יאיר אודם, טבלה המראה גידול יציב בשימוש באוטובוסים ברחבי הקריה. על פי הטבלה בפברואר 2011 נסעו 12.6 נוסעים בממוצע בקו 9 לעומת 22.9 בינואר 2012. בקו 11 חלה עליה מארבעה נוסעים בממוצע ל 10.4 נוסעים, בקו 13 חלה עליה מ 1.4 נוסעים בממוצע לחמישה נוסעים בממוצע.ובקו 75 חלה עליה מ-16 נוסעים בממוצע בפברואר 2011 ל 22.2 נוסעים בינואר 2012. על פי נתונים אלה ניתן לעבור בקוים 11,13 למוניות שרות או מיניבוסים מבלי לפגוע בנוסעים.

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם ” על פי בדיקות זיהום אויר בקרית טבעון דווח על ירידת זיהום האויר, חברת אומני אקספרס דיווחה כי האוטובוסים החדשים מאופיינים ברמת זיהום נמוכה במיוחד ואין קשר בין גודל הרכב לרמת הזיהום. המועצה מעודדת שימוש בתחבורה ציבורית ומעודדת חינוך לכך”

ראש המועצה, דוד אריאלי ” מנכ”ל החברה אמר לי שהוא נגד מעבר למיניבוסים כי צריך לראות את הדברים ברמה החזונית ולשאוף למלא את האוטובוסים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter