באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

טבעון ורמת ישי לא הגיעו להסכמות

טבעון ורמת ישי לא הגיעו להסכמות

המועצה המקומית קרית טבעון הציעה לרמת ישי שותפות מלאה בבית הספר התיכון אורט גרינברג כחלק ממאמציה למצוא פתרון למשבר הכלכלי בתיכון. דוברת המועצה: “הצענו שותפות מלאה בוועד המנהל של בית הספר, אשר יאפשר להנהגה ברמת ישי להיות חלק משמעותי ומהותי בקבלת החלטות אסטרטגיות חיוניות”

הקשיים הכלכליים בתפעולו של בית הספר התיכון ‘אורט גרינברג’ שבקרית טבעון גרמו למועצה המקומית  להניח בפני מועצת רמת ישי הצעה לא שגרתית: בטבעון הציעו כי בית הספר התיכון ישמש כבית ספר תיכון משותף לשני היישובים כשרמת ישי תקבל אף מקומות בועד המנהל של בית הספר אלא שברמת ישי לא מתלהבים מהרעיון ונכון לרגע זה לא קיבלו אותו. בכל מקרה, גם אם מהלך זה ייצא אל הפועל סביר כי הוא יקרה רק בשנת הלימודים הבאה וזאת מכיוון שהרישום לשנת הלימודים הנוכחית כמעט והסתיים.

אורט גרינברג
בן אליעזר, לא מגיב.

גורמים באופוזיציה של רמת ישי מבקרים מהלך זה של המועצה. לדבריהם יש חשיבות לכך שלמועצה תהיה אמירה בכל הנוגע לחינוך בני הנוער וניהול בית הספר בו הם לומדים ומביאים כתימוכין את תכנית האב לחינוך שגובשה לפני כשנתיים על ידי סגן ראש המועצה ויו”ר ועדת החינוך לשעבר, יגאל הולצר. לדבריהם, רמת ישי הינה יישוב קטן מכדי להחזיק בית ספר תיכון ולכן בית ספר תיכון משותף עם קרית טבעון הינו הפתרון האידיאלי.

במשרד החינוך מסרבים נכון לרגע זה להתייחס לנושא אך בשיחות לא רשמיות נאמר כי הם מודעים לקשיים התקציביים של הרשויות המקומיות ובקשה להפוך את בית הספר למשותף תבחן בחיוב. לדבריהם גם העובדה שרמת ישי שייכת למחוז צפון וקרית טבעון למחוז חיפה אינה מכשול שלא ניתן לעבור אלא שהבקשה תבחן רק לאחר שתעשה פניה רשמית מטעם הרשויות ולא קודם לכן.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “המועצה המקומית קרית טבעון נמצאת בקשר הדוק עם מועצת רמת ישי בנושא החינוך העל יסודי ומתן מענה הולם לתלמידים אשר מסיימים את חטיבה הביניים ביישוב רמת ישי.

מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם הבהיר והציג את היתרונות הרבים שיש לתיכון אורט גרינברג להציע לתלמידים מרמת ישי, החל מהמגוון העשיר של מגמות הנותנות מענה הולם לרמות שונות ומגוון צרכים של בני הנוער, איכות מעולה של צוות הוראה ולמידה – כזכור, צוות אורט גרינברג זכה לאחרונה בפרס הצטיינות מרשת אורט, כמו כן נמצא כי אורט גרינברג הוא בין  20 בתי הספר המובילים בערכיות ישראל, וזאת מעבר ליתרון הקריבה הגאוגרפית ליישוב. בנוסף הוצעה לראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר, שותפות מלאה בוועד המנהל של בית הספר, אשר יאפשר להנהגה ברמת ישי להיות חלק משמעותי ומהותי בקבלת החלטות אסטרטגיות חיוניות, הן בתחום הלימודי והן בנושא התקציב”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, ממשיכים להחרים את אתר YCOM וסירבו להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter