באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

“חיים שכאלה” : ערב הצדעה מיוחד לרמת ישי

“חיים שכאלה” : ערב הצדעה מיוחד לרמת ישי

אירועי שנת ה-90 לרמת ישי ננעלו ביום חמישי שעבר באירוע הצדעה לישוב-ערב “חיים שכאלה” שכולו נוסטלגיה וזיכרונות,  בהשתתפות מאות תושבים אשר מילאו מפה לפה את האולם בבית מרים. מדובר בערב מושקע ואיכותי בהובלתם של גידי ומלי ארבל ודורון כהן, שהציג את התפתחותה של רמת ישי מימיה הראשונים ועד היום, על פי חלוקה לתקופות שונות, בסיפור וזמר. 

ערב חיים שכאלה - רמת ישי“חיים שכאלה” הינו מופע סיום לשנה גדושת אירועים שהבולטים שביניהם: האירוע המרכזי שנחוג בספטמבר לעיני אלפי תושבים בפארק חט”ב היובל, על בסיס הפקה מקומית בהובלת הבמאי עידו דגני. בחודש אוקטובר התקיימה תחרות ותערוכת ציורים וצילומים נושא פרסים בנושא “רמת ישי שלי” וכאמור הערב המסכם התקיים ביום חמישי שעבר. יצויין כי לרגל שנת התשעים עוצב לוגו מיוחד לרמת ישי.

מאות תושבים, ובהם חברי מועצה ואנשי ציבור, נהנו מערב מושקע ואיכותי בהובלתם של גידי ומלי ארבל ודורון כהן. הערב הציג את התפתחותה של רמת ישי מימיה הראשונים ועד היום, על פי חלוקה לתקופות שונות, בסיפור וזמר.

ברחבת הכניסה למתנ”ס ובמבואה של בית מרים הוצבו תמונות היסטוריות כאשר כמה מהוותיקים שבאורחים זיהו את עצמם והתרגשו ביותר.

הערב עצמו נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה עופר בן אליעזר, אשר יזם את ארועי שנת ה-90 לרמת ישי.

לאחר מכן התקיימו פאנלים שונים בהנחייתם של גידי ארבל ודורון כהן בהם התארחו דמויות שונות מעברה של רמת ישי, לפי תקופות: שמואל (מוקה) בר עוז הילד הראשון שנולד ברמת ישי בשנות הארבעים, ילדי שנות החמישים אשר הגיעו ארצה בעליות השונות-שרה סרנצקי, אלי גביזון ויפת יפעי, ילדי “תקופת הפיתוח” בשנות השישים-דפנה שכטר, מזל בר וארז פרידר.

לאחר מכן התקיימו פאנלים על פי נושאים-הרב זלמי וולסוב סיפר על חיי המסורת והדת הענפים בישוב, הצייר והאמן מתן בן כנען, שזכה לאחרונה בתחרות בינלאומית לדיוקנאות, על הזווית של היצירה ברמת ישי, ואנשי העסקים אלי לבן ורמי גינת (לימוזין) על ההתפתחות העסקית בישוב.

כל הראיונות לוו בסיפורים פיקנטיים שתובלו בהרבה הומור ונוסטלגיה, כולל הצגת פריטים ארכיונים והתקבלו במחיאות כפיים סוערות על ידי הקהל.

את הערב ליוותה חבורת הזמר “צליל מיתר” עם מחרוזות שירים וכמו כן שיר מיוחד אשר כתב מי ששימש במשך שנים רבות כראש מועצה, דרור פוגל ז”ל “מג’דה ועד רמת ישי”, שיר אותו הלחין דוד קריבושה.

לאורך כל הערב הוקרנה על הסמך מצגת ובה אינספור פרטים וחומרים ארכיונים נדירים אותם אסף וריכז מי שמוביל את נושא המורשת בישוב-גידי ארבל.

בסיום הערב העניק ראש המועצה עופר בן אליעזר  זרי פרחים , למלי וגידי ארבל ולדורון כהן על השותפות והובלת “ערב חיים שכאלה”.

ראש המועצה עופר בן אליעזר: “ערב “חיים שכאלה” חתם שנת פעילות גדושה בסימן שנת ה-90. האירועים היו מושקעים והוקדשה בהכנתם מחשבה רבה. הפעילויות השונות עברו בהצלחה תוך קבלת תגובות נלהבות של התושבים. היה חשוב לנו לערב את תושבי רמת ישי, מכל קשת הגילאים באירועים, הן כשותפים במופעים ובאירועים והן כצופים ולשמחתי הרבה זכינו לשיתוף פעולה ולמעורבות יוצאת מהכלל. תודה מיוחדת לסיגלית ברזני מנכ”לית שנת ה 90 על שנה מיוחדת ועשירה ולמתנ”ס על שיתוף הפעולה הפורה. רמת ישי – קצב העיר קסם הכפר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter