באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חוף הקשתות- החניה בתשלום

חוף הקשתות- החניה בתשלום

בית המשפט העליון דחה את בקשת מועצה מקומית בנימינה- גבעת עדה, מועצה אזורית מנשה ומועצה מקומית פרדס חנה – כרכור למנוע את הפעלת החניון בתשלום בחוף הקשתות בקיסריה על ידי החברה לפיתוח קיסריה.

בית המשפט העליון דחה את העתירה למניעת הפעלת חניון בתשלום בחוף הקשתות בקיסריה. כזכור הגישו שלושת הרשויות עתירה מנהלית נגד המועצה האזורית חוף הכרמל, החברה לפיתוח קיסריה ועיריית אור עקיבא בה נטען כי ההליך להסדרת מגרש חניה בחוף הקשתות אינו חוקי וכי אסור להפעיל במקום מגרש חניה בתשלום ובנוסף טענו לאפליה של תושביהן לאחר שתושבי חוף הכרמל ואור עקיבא קיבלו פטור מתשלום דמי חנייה.

השופט רון סוקול, מבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את העתירה וקבע כי החברה לפיתוח קיסריה רשאית להפעיל חניון בתשלום החל מיום 6.9.15. על פסק הדין של המחוזי הגישו שלושת הרשויות : מועצה מקומית בנימינה- גבעת עדה, מועצה אזורית מנשה ומועצה מקומית פרדס חנה – כרכור ערעור לבית המשפט העליון ובמקביל הגישו בקשה לעכב את פסק הדין שניתן במחוזי.

בהחלטה מנומקת שניתנה ביום רביעי השבוע, דחה בית המשפט העליון את בקשת שלושת הרשויות. עוד קבע בית המשפט כי סיכויי הערעור נגד פסק הדין שאפשר את הפעלת החניון אינם גבוהים וציטט את החלטת בית המשפט המחוזי כי קו הטיעון של שלושת הרשויות לוקה בחוסר תום לב.

כבוד השופט, ניל הנדל: “מדובר בתקופה קצרה יחסית עד לסיום עונת הרחצה. החברה לפיתוח קיסריה התארגנה והשקיעה כספים בהכשרת המגרש. ובסמוך לחוף קיים מגרש חניה בהיקף סביר הפתוח לציבור ללא תשלום. באשר לתושבים, יש פנים לכאן ולכאן, היה והערעור יתקבל עשוי להיווצר קושי בהשבת דמי החנייה שנגבו, אך הסכומים שבהם מדובר אינם גבוהים, ומכל מקום החברה לפיתוח קיסריה מספקת שירות לציבור. במסגרת בקשה זו אין צורך להביע עמדה ובוודאי שלא לקבוע מסמרות, בדבר ההשלכות לגבי תשלום דמי חניה היה ויבוטל צו השימוש. העיקר הוא כי באיזון בין שני המבחנים הרלוונטיים, לא השתכנעתי כי יש מקום להוציא את הצו המבוקש”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter