באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חוזר לפצח

חוזר לפצח

חודשה הפעלת מתקן הזיקוק המרכזי של בז”ן למרות שלפני שבוע הודיע המשרד להגנת הסביבה כי לא יאפשר את הפעלתו ללא תחקיר מקיף. דוברות המשרד להגנת הסביבה: “האישור ניתן לאחר בחינת דו”ח מקיף, הכולל פתרונות למקרים דומים ובתנאי שיוטמעו המלצות הדו”ח בנהלי העבודה”.

המשרד להגנת הסביבה אישר לבז”ן לחזור ולהפעיל את מתקן הפצחן המימני וזאת לאחר שרק בשבוע שעבר הודיע כי המתקן יושבת עד להודעה חדשה. המשרד החליט על השבתת המתקן, בשבוע שעבר, בשל כמות התקלות באתר בעת האחרונה ועל אף שלדבריו לא היה כל סיכון סביבתי בתקלה שארעה במיד”ן (הפצחן המימני).

בז"ן
מפרץ חיפה, הפצחן המימני חזר לפעול. צילום: Golf Bravo

כזכור קיבל המשרד לידיו תחקיר ראשוני מייד לאחר הארוע אך הודיע כי יש צורך לקיים תחקיר מקיף אשר ייבדק על ידו. רק לאחר בדיקת התחקיר שיכלול צעדים שיינקטו על מנת שניתן יהיה להחזיר את המתקן לפעילות ללא חשש לאירועי חומרים מסוכנים, יבחן המשרד האם לאפשר לבז”ן להפעיל מחדש את המתקן. ההחלטה על סגירת הפצחן התקבלה בעקבות השריפה שארעה במתקן ביום ראשון לפני שבועיים והמשרד להגנת הסביבה הודיע כי ידרוש תחקיר מקיף אשר יתייחס לגורם השריפה שהתרחשה במתקן, מה היה הגורם לדליפה שארעה במתקן, כיצד מתכוון המפעל למנוע דליפות ואירועים דומים בעתיד ועוד ונותר רק לתהות האם באמת ניתן לערוך תחקיר מקיף שכזב בתוך שבוע.

מדוברות המשרד להגנת הסביבה נמסר כי: “עם קבלת דו”ח מקיף של חברת ידע בינלאומית ואישור כיבוי אש, אישר המשרד להגנת הסביבה להפעיל מחדש את מתקן הזיקוק המרכזי של בז”ן. זאת לאחר שבשבוע שעבר נאסר על החברה להפעילו בעקבות השרפה שפרצה במתקן. האישור ניתן לאחר בחינת הדו”ח, הכולל פתרונות למקרים דומים ובתנאי שיוטמעו המלצות הדו”ח בנהלי העבודה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter