באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: חוגגים 20 לחוג לריקודי עם

קרית טבעון: חוגגים 20 לחוג לריקודי עם

ביום שני 14.10.13 חגג יאיר הראל  המדריך לריקודי עם ביחד עם רוקדיו יום הולדת להרקדה ,המתקיימת באולם צוותא בקריית טבעון .

 הפעם הייתה זו חגיגה מיוחדת ורבת משתתפים במלאת 20 שנים לחוג שבהדרכתו. לערב מיוחד זה הגיעו כמאתיים וחמישים רוקדים ובינהם גם עשרות רבות של רוקדים ותיקים, שהוזמנו באופן אישי ,וביניהם כאלה שהפסיקו לרקוד מסיבות שונות. ביו המוזמנים והרוקדים היו ראש המועצה דוד דודי אריאלי וכן שמואל אבואב ראש המועצה שכיהן לפני 20 שנים בעת שההרקדה נפתחה, מנהל המתנ”סים דרור גרינבלום, מנהל הקונסרבטוריון למוסיקה חזי פלד ומדריכים לריקודי עם. 

החוג לריקודים חוגג 20. תילום מתנ"ס טבעון.
החוג לריקודים חוגג 20. תילום מתנ”ס טבעון.

“הכל התחיל בשנת 1993 כשהחוג הוותיק בקריית טבעון נסגר,למקום נבחר מדריך אחר בניסיון לשקמו, הוא לא הצליח ואז פנו אלי ” מספר יאיר “הייתה לי תחושה שהחוג ימשיך ויתקיים שנים רבות זיהיתי את הפוטנציאל שבחוג ואת איכויות הרוקדים. 20 שנים של חיים שלמים לצד ההרקדה ובתוספת המרקם המשובח של הרוקדים ובהתמדה ,וביחד עם הסגנון הייחודי שלי הם אלה שעזרו לשמור על הפנינה הזו. לאורך השנים דברים רבים השתנו בתחום וביניהם סגנון השירים וכמות הריקודים הנוצרים. החוג עבר התאמה לזמננו תוך שמירה על הערכים ועל השורשים. חדשות לבקרים נוצרים עשרות ריקודים חדשים וקיימת אינפלציה. אני רואה שמתפקידי כמדריך למיין את הריקודים ולעשות את הבחירה הנכונה על פי מקצועיותו ואופיו ואופי החוג שלו.”

בערב האירוע קושט האולם בבלונים רבים וצבעוניים שנתנו הרגשה של חגיגיות. בנוסף להרקדה משובחת ואיכותית שיאיר קיים, הוא דאג לכבד את רוקדיו במיטב המאכלים שהוכנו ע”י קטרינג שהזמין עבורם. רוקדי החוג, ביוזמה אישית, הכינו עוגות רבות ומטעמים והביאו עמם לערב החגיגי “בעשרים השנים נרקמו חברויות וקשרים נפלאים עם הרוקדים” מספר יאיר “אני מכיר את רוב הרוקדים בשמותיהם” הוא אומר “כך שיש בחוג תחושה של בית, הדוגמא הטובה לכך הנה מפגש הזה שהיה מלא אנרגיות חיוביות ואהבה, רוקדים רבים שמחו והתחבקו והייתה אווירה מחשמלת” .

הערב נפתח בהרקדת מעגלים תוך שהרוקדים הרבים המגיעים מן העיר ומן הכפר מתחבקים ומתרגשים לאחר שנים שחלקם לא התראה. החיוך והאהבה היו באוויר. ניתן היה לראות את המדריך הוותיק לריקודי עם יענקל’ה לוי, את נורית שניידר ועוד רבים.

חלק הברכות נפתח בכך שהציבור הרב נתבקש לקחת כסאות ולשבת, מהלך לא שיגרתי בהרקדות. יאיר פתח בהאנשה של החוג ,כשהוא מציג את קורות החוג במהלך 20 השנים. ראש המועצה דוד דודי אריאלי שיבח את יאיר ואת החוג הנפלא וציין את ההתמדה של 20 השנים וסיפר שלא מזמן חגג 20 שנות נישואין, על כך ועל דבריו המרגשים הוא קבל מחיאות כפיים. אחריו הוזמן חזי פלד מנהל הקונסרבטוריון למוסיקה והוא סיפר על העבודה המשותפת עם יאיר ועל החשיבות הרבה שהוא מייחס לריקודי העם. צביקה לוין, רוקד ותיק של החוג ניגן במפוחית פה את השיר “שחקי שחקי” שכתב שאול טשרנחובסקי כאתנחתא מוסיקלית, תוך שהציבור הגדול שר עמו. ברכות נוספות נאמרו ע”י יענקל’ה לוי , שמכיר את יאיר ואת איכויותיו וכן ע”י אורנה אמיתן בשם הרוקדים בחוג תוך שהיא מזכירה את תשומת הלב המיוחדת של יאיר לרוקדים ואת הרפרטואר המיוחד. משמואל אבואב ראש המועצה בעבר נבצר מלהגיע ולכן הוא שלח ברכה מצולמת שהוקרנה על מסך גדול לפני הקרנת המצגת, הברכה הייתה משובחת, מסוג הברכות שרק אבואב יודע לברך. יאיר שיבח את גדי בתר הרוקד הוותיק, על העזרה ב20 השנים ובהפקת הערב המיוחד תוך שהוא מזמין את גדי לקבל שי כהוקרה והערכה. לאחר מכן הוקרנה מצגת של 20 השנים בה רואים את האירועים השונים ורוקדים רבים זיהו בה את עצמם בהתרגשות רבה ומדי פעם מחאו כפיים. בסיום המצגת חזרו הריקודים לאולם עם ריקודי שנות ה-60 ,ולאחר מכן רקדו מעגלים וזוגות לסירוגין עד השעה 02:00.

לסיכום אמר יאיר “לרקוד ולהדריך אצלי נחשב כחלק מסולם הצרכים של מסלו, כשם שלאדם יש צורך לאכול , לישון, להיות שייך – כך קיים אצלי הצורך לרקוד ליצור ולהדריך .יאיר מזמין את כולם לרקוד בהרקדה הוותיקה והמרכזית בעמק.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter