באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

חדשות יקנעם: בקרוב שביל אופניים לתחנת רכבת העמק-כפר יהושע.

חדשות יקנעם: בקרוב שביל אופניים לתחנת רכבת העמק-כפר יהושע.

עיריית יקנעם מתכננת שביל אופניים לתחנת הרכבת בכפר יהושע. סימון אלפסי: “חשוב לנו מאוד לעודד לספורט בטבע”. 

בקרוב שביל אופניים מיקנעם לתחנת הרכבת בכפר יהושע
שבילים מונגשים לאופניים בפארק רבין. צילום: רונן צומר.

בקרוב תחל העירייה בתכנון שביל אופניים נוסף שייצא מיקנעם ויגיע עד לתחנת הרכבת בכפר יהושע המהווה חלק מרכבת העמק, כשהמטרה היא שתושבים יוכלו לשכור לשכור אופניים בעלות סמלית בלבד.

בהמשך לתכנית האב היישובית להנגשת היישוב כולו לרכיבה על אופניים ולהליכה רגלית מבצעת עיריית יקנעם עבודות לסלילת שביל אופניים נוסף ביישוב, והפעם באורך של קילומטר אחד לאורך שדרות רבין. הקטע המתוכנן של השביל יחבר בין יער אודם צפון ליער אודם מערב. עלות סלילת קטע השביל הנוכחי היא כ – 1.7 מיליון ₪ אשר ימומנו על ידי עיריית יקנעם ומשרד התחבורה. העבודות בסלילת השביל כוללות גם הסדרת תאורה במקום, עבודות גינון ובניית מדרכה והוא יהווה נדבך נוסף לרשת שבילי האופניים שבעיר. השביל בסופו של דבר צפוי להתחבר עם השבילים הללו כאשר החיבורים כולם ייצרו רשת שבילים שינגישו את יקנעם, בדגש על מוסדות ציבור, חינוך, תרבות וספורט לרכיבה על אופניים. בנוסף לאלו סוללת העירייה גם שביל בתוך שכונת “שער הגיא“.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מיום ליום יקנעם מונגשת יותר ויותר להליכה רגלית ולרכיבה בטוחה על אופניים. כעיר ירוקה שמעודדת לאורח חיים בריא חשוב לנו מאוד לעודד לספורט בטבע ולהעניק לתושבים אופציות בריאות לזמן הפנאי שלהם, ובניית השביל היא נדבך נוסף בעשייה שלנו. בעתיד כל שבילי הרכיבה וההליכה יחוברו ויחברו למוסדות השונים ברחבי היישוב כך שניתן יהיה להגיע ממקום למקום בקלות ובמהירות ובדרך ליהנות מנופיה של העיר ומהפארקים הירוקים, וכמובן מהאטרקציות שלאורך השבילים. כעיר בעלת שבילי אופניים רבים נפעל לקדם טיולי אופניים בטבע ומי שיחפוץ יוכל לשכור תלת אופן במחירים נמוכים וליהנות מרכיבה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter