באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זקנים וטף

זקנים וטף

קונספט חדש המיובא מחו”ל יכניס את גן הילדים שלכם לתוך דיור מוגן לקשישים. בסיאטל זה עובד מצוין וכנראה שגם הסבים והסבתות יהיו מרוצים. מהנדס המועצה: ” מדובר פה על קונספט חדש, בשיתוף מכון אדלר. זה באמת דבר ראשוני”

מועצת זכרון יעקב מתכוונת להצטרף לפרויקט חדשני ולהקים גן ילדים במרכז לדיור מוגן לקשישים, כשהכוונה היא לבנות את הגן כחלק מהקמת הבית לדיור מוגן. הקונספט המיובא מסיאטל מסתמך על כך שבעולם המודרני דווקא לסבים ולסבתות, הנמצאים בפנסיה, יש זמן פנוי והם יכולים להקדיש אותו לנכדיהם, מה גם שרבים מהם הם אלה שמוציאים את הזאטוטים מהגן בעוד ההורים נמצאים בעבודה.

דיור מוגן
אריה פולק, שילדים יראו מבוגרים. צילום: יואב עציון.

מחשבה נוספת העומדת מאחורי הקמת גן במתחם לדיור מוגן הינה חסכון בעלויות שכן בהקמת הגן ניתן יהיה להשתמש בתשתיות המוקמות עבור הדיור המוגן. חבר המועצה, אריה פולק הסביר: “הגן מיועד לילדי זכרון יעקב כדי שיוכלו לראות גם אנשים מבוגרים במהלך היום. זה לא חייב להיות נכדים או נינים של דיירי הדיור המוגן”.

חבר המועצה איציק בלה: “מה שהמועצה ומשרד החינוך עושים פה זה להשתמש בתשתיות קיימות על מנת להוריד עלויות. הגן אמור להיות ממש בכניסה למתחם”

מהנדס המועצה, נדב הדר: “עלות התכנון מוערכת על פי מפתח של 8% מעלות הביצוע בפועל. הרישום לגן יהיה על אזורי ומי שירצה ירשם. הרעיון הוא לא להשתלט על תא שטח שאפשר להקים עליו גן. מדובר פה על קונספט חדש, בשיתוף מכון אדלר שאומר לשים גן ילדים במתחם של דיור מוגן, זה באמת דבר ראשוני. אני ראיתי ביוטיוב סרטונים על גן כזה הנמצא בסיאטל וזה נראה ממש טוב”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter