באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זהו רק תרגיל

זהו רק תרגיל

עירית נהריה בשיתוף עם כוחות הבטחון בתרגיל מוכנות לחירוםעיריית נהריה קיימה תרגיל מצב חירום בשיתוף כל כוחות הביטחון. התרגיל נערך במסגרת אימון של נפת הגליל של פיקוד העורף, אשר כלל תרגול מוכנות של כלל כוחות הביטחון בגזרתה. העירייה תרגלה תרחישי חירום בהם נופלים טילים על העיר ויש לתת מענה מיידי לתושבים.

ביום שלישי השבוע התקיים בנהריה תרגיל חירום גדול אשר נועד לשפר את מוכנות העירייה לעבודה בזמן חירום. התרגיל, שדימה נפילת טילים על העיר היה חלק מתרגיל גדול וכולל של כל נפת הגליל של פיקוד העורף, ובשיתוף כל גופי ההצלה כולל  מד”א המשטרה וכיבוי אש. במסגרת התרגיל, חולקה העיר לרובעים וכל רובע נאלץ להתמודד עם אירוע ביטחוני גדול כשבמקביל הוזרמו אירועי משנה. כמו כן נבחנה במסגרת התרגיל מערכת שליטה ובקרה חדשה אשר תכללה בין המכלולים של העירייה לבין הרובעים.
מפקד מחוז הצפון של פיקוד העורף, אל”מ איציק בר: “אני רוצה לאחל הצלחה לכל הגורמים בתרגיל זה. זה לא מובן מאליו וזו גאווה גדולה שאנחנו, כל כוחות הביטחון, באותה הסירה ומתפעלים אירועים כאלה יחד בשיתוף פעולה מלא עם הרשות. אני מקווה שלא נגיע לעולם ליום בו נצטרך לבחון את הידע והניסיון שלנו בתרחיש אמיתי, אך אני סמוך ובטוח שאם יום כזה יגיע, אנו נהיה אלה שידינו תהיה על העליונה. אני סומך על הרשויות המקומיות שינהיגו ויתפעלו את האירועים באופן מוצלח ממש כפי שאני מתרשם מניהול התרגיל. אין ספק שהתנהגות הרשות ורמת מוכנותה יכולים לעצב את אופי ההתנהגות של התושבים והמוכנות שלהם”.
ראש עיריית נהריה, ז’קי סבג: “בתור עיר שממוקמת על קו עימות אנו עורכים תרגילי חירום ומשפרים את מוכנותנו לשעת הצורך. העירייה השקיעה סכומי כסף גדולים ואנו משתמשים במערכות הבקרה הטובות ביותר לשעת חירום, כך שבמידת הצורך נוכל לדאוג לתושבינו. אני שמח ומברך על התרגיל ומאחל לכל התושבים שתרגילים אלו יישארו בגדר תרגילים בלבד”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter