באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

השלג הגיע ליקנעם

השלג הגיע ליקנעם

יקנעם חוותה שלג לראשונה מאז החורף הקשה של שנת 91 אם כי הוא לא נערם על הקרקע. העירייה נאלצה לטפל בהצפה אחת ברחוב הדודאים כשבקרית טבעון התמודדו עם הצפות ועצים שנפלו.

התחנה המטאורולוגית יקנעם עלית פרסמה את סיכום מערכת הגשם האחרונה ולפיה ירדו ביישוב 143.1 מ”מ כשהכמות המצטברת עד כה היא 367.7 מ”מ גשם. טמפרטורת המינימום המוחלט של המערכת שברה שיאים מאז הקמת התחנה בשנת 2007, ונמדדה בליל שבת: °(1.2-) מעלות אך ללא משקעים. במהלך המערכת ירד שלג קל בשכונות הגבוהות, ושלג מעורב בגשם בשכונות הנמוכות יותר – אך לא נערם על הקרקע. מערכת גשם נוספת אמורה להכנס לאזור לקראת סוף השבוע אך מדובר במערכת מתונה הרבה יותר. בתוך כך נודע כי מחלקת התפעול של העירייה נאלצה להתמודד במהלך הסופה עם הצפה משמעותית אחת ברחוב הדודאים. עובדי העירייה הגיעו למקום והצליחו לפתוח את הרחוב לכלי רכב בתוך כרבע שעה.

שלג
שטפון בקרית טבעון. צילום: דוברות קרית טבעון.

גם בקרית טבעון נאלצו להתמודד עם מגוון תקלות שאירעו בשל מזג האוויר הסוער. טיפול בהפסקות חשמל בתאורת הרחוב, הצפות,  פינוי עץ גדול שנפל ברחוב המגדל וחסם את הכביש, פינוי עץ נוסף שנפל ברחוב התשבי והפיל עמו  6 עמודי בזק, טיפול בבעיות חמורות בתשתיות כתוצאה מכך ועוד. בעקבות תחזית השירות המטאורולוגי בדבר רוחות, גשמים, ברד, שיטפונות וטמפרטורה של 0 מעלות, ראש המועצה דוד אריאלי, הנחה את עובדי המועצה וגורמי חירום ביישוב להיערך בהתאם.

לדברי מנהל אגף התפעול ברשות, תוגברו צוותי הכוננים, הוצב ציוד הנדסי כבד במקומות אסטרטגיים (לטובת חילוץ מהיר, אם יהיה צורך) וכן בוצע תאום עם קבלני ציוד מכני כבד וקבלני חשמל על מנת להיערך בצורה המיטבית לסערה. מנהל אגף התפעול: ” ההערכות בעוד מועד והנכונות של עובדי הרשות לסייע בכל מזג אוויר עזרה מאד במתן פתרונות מהירים ויעילים כאשר המטרה היא לספק שירות טוב ומהיר לתושבי טבעון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter