באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

השלג בדרך?

השלג בדרך?

הכינו את המטריות, המעילים ותנורי החימום מפני שהחל ממחר תכה בעמק סופה חזקה העשויה אף להוריד שלג בפסגות הכרמל. התחנה המטאורולוגית יקנעם עלית: “מיום שלישי בערב תחנת יקנעם פועלת במצב חירום“. 

סערה
הקישון מוצף. צילום: רונן צומר.

התחנה המטאורולוגית יקנעם עלית פרסמה השבוע אזהרת סערה כחלק ממזג האוויר הצפוי לפקוד את הארץ. הסערה שצפויה להיות צפונית ברובה, אמורה להכות בעמק בצורה חזקה, אם כי יש לציין שגם הסערה הגדולה של השנה שעברה היתה אמורה להיות צפונית וממש ברגע האחרון, היא זזה דרומה כך שירושלים חטפה את רוב הנזק. נכון לרגע זה יתכן שלג מעורב בגשם בכרמל ובגלבוע בשל העובדה שהטמפרטורות יהיו קרובות לאפס אלא שסטיה קלה מהתחזית עלולה להביא לשלג ממש או לכך שלא ירד שלג כלל. התושבים הגרים במקומות המועדים לשטפונות כגון שולי הקישון צריכים להערך לסכנה של עליית מפלס המים כפי שקרה בחלק מהשנים האחרונות.

מהתחנה המטאורולוגית יקנעם עלית נמסר כי: “מיום שלישי בערב תחנת יקנעם פועלת במצב חירום – תתריע אוטומטית בכל שעה על ירידת הטמפרטורות החיצונית מתחת לנקודת הקיפאון. במצב זה תצא הודעה מיידית. עד 18:30 ירדו ביישוב 36.9 מ”מ למערכת הנוכחית. התושבים מתבקשים להכין את מערכות החימום”

בנוסף פרסמה התחנה את נתוני ירידת הגשמים עד עתה ומהנתונים עולה כי עד עתה החורף הנוכחי מתאפיין בריבוי משקעים. בספטמבר ירדו ביקנעם 2.2 מ”מ גשם המהווים 220% מהכמות הממוצעת העומדת על מילימטר אחד, באוקטובר נמדדו 52.9 מ”מ לעומת 33 מ”מ בממוצע רב שנתי המהווים 160% ואילו נובמבר נמדדו עד עתה 135.4 מ”מ גשם לעומת 86 מ”מ בממוצע רב שנתי המהווים 157% אחוזים מהכמות הממוצעת. רק דצמבר היה שחון יחסית עם 34.1 מ”מ גשם לעומת 153 מ”מ בממוצע רב שנתי המהווים 22%.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter