באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הקישון: אתר הלינה המועדף על הקורמורנים

הקישון: אתר הלינה המועדף על הקורמורנים

לדברי שרון נסים, מנכ”לית רשות נחל הקישון: “הקישון מוכיח שוב ושוב כי הוא אתר צפרות מוביל, לצד הקורמורנים הפוקדים את הנחל, מצויים עופות מים רבים, ביניהם שלל אנפות, שלדגים, מגלנים וביצניות. הרשות מתכננת במורד הקישון הקמת פארק אקולוגי רחב ידיים, שבמסגרתו יושב נוף הביצה שאפיין את האזור בעבר ולאורכו שבילי נחל ומצפורים לטובת הציבור”. 

רשות נחל קישון
הקורמורנים בקישון. צילום: אלון בן מאיר

 רשות נחל הקישון מדווחת כי הבוקר (6.1.2014) נספרו במורד הנחל קישון 2,764 קורמורנים גדולים, זאת במסגרת ספירת הקורמורנים הארצית המתבצעת היום באתרים שונים ברחבי ארץ.  מנתוני הספירה עולה כי, זו הפעם השלישית ברציפות שחורשת לינת הקורמורנים בקישון היא בין הגדולות בישראל! כרבע מהקורמורנים שחורפים בארץ נמצאים בקישון. סה”כ נספרו הבוקר בארץ כ- 12,000 פרטים.

ברשות נחל הקישון מציינים בחיוב כי הגעת הקורמורנים לקישון קשורה לתהליך שיקום הנחל, שנערך בשנים האחרונות על ידי הרשות, הבא לידי ביטוי גם בשיפור מי הנחל וריבוי הדגים במימיו. הקורמורנים מצאו את הקישון כאתר אטרקטיבי ומזמין עבורם כבר משנת 2007. עם השנים, רואים עליה מתמשכת במספר הקורמורנים הפוקדים את הנחל, למעט השנה, בה חלה ירידה במספר הפרטים בכל רחבי הארץ. ירידה זו, יתכן ונובעת משינויים במשטר הדגה בשטחי המחייה של הקורמורנים באזורי התפוצה שלהם ומדילול אוכלוסייה הגורמת למפגעים שונים באתרי הקינון בארצות המקור.

 את הספירה באזור הנחל ביצעו ממונה הפיקוח של רשות נחל הקישון, אלון בן מאיר וראש תחום סביבה, מיכאל קופליק, אליהם הצטרפו נציגים מטעם רשות הטבע והגנים: שי קבסה, אוהד הצופה ואסף מרוז. הספירה נערכה כמידי שנה עם אור ראשון , כאשר להקות הקורמורנים עדיין לנות על עצי האקליפטוס בגדות הנחל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter