באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הקואליציה לבריאות הציבור בסכנה

הקואליציה לבריאות הציבור בסכנה

הקואליציה לבריאות הציבור, הפועלת משנת 2001 למען סביבה בריאה בישראל ובמפרץ חיפה, עומדת בפני סכנת סגירה. הקואליציה היתה פעילה ביותר במאבק בזיהום האויר מחוות המיכלים וממתחם בז”ן.

 הקואליציה לבריאות הציבור הפועלת מזה תריסר שנים, ושמה במרכז את הזכות לנשום אוויר נקי ואת סוגיית בריאות וסביבה במפרץ חיפה. עומדת בפני סגירה בשל מחסור בתקציב. העמותה רשמה במשך השנים מספר הישגים מרשימים. בין השאר היא הובילה את הקמפיין כנגד התרחבות בתי הזיקוק בחיפה, אליו הצטרפו אלפי תושבים, קמפיין

רונית פיסו
חוות המיכלים, אחד מתחומי הפעילות של העמותה.

הנמצא בשלביו הראשונים. ב.     ענתה למאות פניות מהציבור הרחב ומכלי התקשורת, למען קבלת מידע מקצועי ואמין בנושאים שונים של סביבה ובריאות במרחב הציבורי, בבית ובמקומות העבודה. כתבה דוחות וניירות עמדה שתרמו להבנת הקשר שבין סביבה ותחלואה, והיוו בסיס לשינוי בקרב מקבלי החלטות, תקשורת וציבור רחב. והיוותה קול מקצועי וחשוב של החברה האזרחית הסביבתית בישראל בכל הקשור לזיהום אוויר ולחשיפה לכימיקלים מסוכנים בכל דרך חשיפה.

בשלב זה פונה העמותה אל הציבור הישראלי, על מנת שיתרום כספים ובכך יציל אותה מסגירה. העמותה מתנהלת עם צוות מצומצם ומחויב עד מאוד, עם שכר הוגן ושווה ביחס למקובל בעמותות ובחיסכון רב..

מנכ”לית המועצה, רונית פיסו ” לצערנו, משבר הפילנתרופיה לא פוסח עלינו. בשנה האחרונה גיוס הכספים מקרנות היה קשה מאוד עד בלתי אפשרי, ואילו גיוס כספים מהציבור הישראלי לא הניב פירות רבים. בתחרות העזה בין עשרות ארגוני סביבה וקרנות המצמצמות את פעילותן בישראל – אנו נאלץ לסיים את הפעילות בחודש הקרוב אם לא יימצאו כספים להמשך פעילותינו. כולנו, הצוות והוועד המנהל, מעוניינים להמשיך ולתרום לחברה בה אנו חיים. אנו מודים לכל שותפינו לאורך השנים, לכל מי שתרם ולקח חלק בקידום הסביבה והבריאות של כולנו.  “.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter