באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצעירים למען הצפון

הצעירים למען הצפון

חברי סיעת יקנעם הצעירה הקימו פורום מנהיגות אזורי והשיקו אותו עם שר הפנים גדעון סער ובשיתוף עם שחר דבי מטבעון ויקי בן חיים ממגדל העמק: “הגיע הזמן שתהיה השקעה גם בצפון ולא רק במרכז”

 חברי מועצת יקנעם מסיעת יקנעם הצעירה, יאיר פריימן ואריק וקנין,  הקימו קבוצת מנהיגות אזורית של הצפון בה מוזמנים להשתתף חברי מועצה צעירים מכל אזור הצפון וחברים בה גם חברת מועצת העיר טבעון, שחר דבי ממפלגת העבודה וחבר מועצת מגדל העמק, יקי בן חיים ממפלגת הירוקים.  לפורום המנהיגות הצטרפו עד עתה חברי מועצה צעירים מיקנעם, טבעון, צעירי מגדל העמק, נצרת עלית וצעירי חיפה והם מתכנסים אחת לחודש ומזמינים חברי מועצה צעירים אחרים מהצפון להצטרף לפורום. לדברי החברים, כיום כמעט שאין חברי כנסת תושבי אזור הצפון ולכן שיתוף הפעולה להקמת מנהיגות אזורית  על ידי חברי מועצה צעירים מכל האזור חשובה ביותר למען קידומו.

קבוצת הצעירים מתכננת להוביל שינויים לכלל האזור ולהיאבק למען הגדלת תקציבים לצפון בכלל. במספר פגישות שעשו בפורום חברי המועצה הצעירים עלו טענות בדבר קיפוח אזור הצפון לעומת המרכז. ולכן פורום המנהיגות ידאג לפעול למען הצפון כולו, וארגון פעילויות חברתיות משותפות לצעירי האזור דוגמת ערי נוער אזוריים, שיתופי פעולה בין תנועות נוער, ימי סטודנט אזוריים ועוד.

יקנעם הצעירה
השקה אצל שר הפנים. צילום: לשכת משרד הפנים.

השקת הקבוצה נעשתה אצל שר הפנים אשר שמח לארח את חברי הפורום ובירך אותם : ” אני שמח לראות שיש צעירים אשר לוקחים אחריות ומנהיגות למען הכלל. דווקא היום כאשר השלטון המקומי מתחזק מאוד עם הרפורמה בתכנון ובניה שהובלנו ועתיד להיות חשוב עוד יותר בעתיד, זה משמח לראות אתכם מובילים שינויים באזורכם. אני אשמח להמשיך ולשתף פעולה אתכם ולעזור בכל דבר שאוכל על מנת לקדם את הצפון .”

הקבוצה בחרה להשיק את הפורום דווקא אצל שר הפנים בגלל חשיבותו של משרד הפנים לעבודתם של חברי המועצה. משרד הפנים הוא שאחראי על רוב פעילותה של הרשות המקומית, כולל העלאות ארנונה, החלטות בדבר אזורי שיפוט עירוניים, נושא תכנון ובנייה ועוד.

מיקנעם הצעירה נמסר: “אנו שמחים להיות מקימי פורום חברי המועצה הצעירים של הצפון. נמשיך לעשות כל מה שביכולתנו, יחד עם חברי מועצה צעירים באזור על מנת לפתח את הצפון ואת יקנעם. נמשיך לקדם את יקנעם בפרט ואת כל האזור שלנו על מנת להגדיל משאבים ופעילויות לצעירים. הגיע הזמן שגם ישקיעו באזורים שלנו של צפון הארץ ולא רק באזור המרכז.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter