באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצלחה לתרגיל תצפיתנים

הצלחה לתרגיל תצפיתנים

התנדבות מבורכת של צעירים ומבוגרים בשיתוף כבא

מועצת קרית טבעון ערכה לאחרונה תרגיל תצפיתנים מוצלח בשיתוף עם כבא מחוז חוף.

יחידת התצפיתנים (מתנדבים) הוקמה במהלך חודש אוקטובר במטרה להתמודד ביעילות עם הסכנות של מזג אוויר קיצון  חום, יובש  ורוח, המאפיינים את החודשים:  אוקטובר נובמבר דצמבר בכל שנה.

איך עושים זאת? מתצפתים ממגדלי המים ביישוב ומעוד מקומות גבוהים בהם ניתן לזהות מוקדי עשן לפני התפשטותם, ובכך ניתן לתת מענה מהיר ומקצועי לכל דליקה או שריפה שרק מתחילה.

מיהם המתנדבים? בני נוער (כיתות יאיב) ומבוגרים אשר תורמים מזמנם בנקודות התצפית המרכזיות.

הכשרה: התצפיתנים עברו הכשרה מקצועית בנושא שריפות עצים, זיהוי מוקדי עשן ואף נעשה תרגיל מעשי בו הופעל מחולל עשן לטובת המחשה מדויקת של האירוע. התצפיתנים  זיהו את הנקודות, מוקד 102 שהיה שותף לתרגיל הזעיק כבאית שהגיעה לשטח והתרגיל הושלם הוגדר כהצלחה.

יריב אביטל מנכל המועצה: שאפו על שיתוף פעולה חשוב מאין כמוהו. גאה לעדכן כי מיד לאחר התרגיל, השתבצו המתנדבים בפעילות תצפית וכי התקיימו כבר לא מעט משמרות של תצפיות, מרגש היה לראות בתמהיל מגוון מתנדבים מהיישוב מכמה שכונות, נערים ופנסיונרים. מודה לליאת רייכמן מהרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול ולאלי זיו, קבט המועצה על הובלת האירוע יחד עם השותפים מכבא“.

סאמר חלביסגן טפסר מפקד תחנת קריותמחוז חוף כבאות והצלה לישראל: “אין ספק שזהו פרויקט מיוחד ויחידי בארץ. מחמם את הלב לראות תלמידים ופנסיונרים מתגייסים ומטפסים לתצפית לשם מטרה אחתהצלת נפש ורכושכולל ההבנה של התרומה החשובה שלהם.

תחנת קריות שמחה תמיד לשתפ הפורה מול כלל בעלי התפקידים במועצת קרית טבעון ובהובלתו של מפקד תחנת טבעון רב רשף ישראל גירון . יישר כח לעוסקים במלאכה“.

צילום: דוברות קרית טבעון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter