באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הצלחה גדולה לתכנית בתי הספר והגנים של החופש הגדול

הצלחה גדולה לתכנית בתי הספר והגנים של החופש הגדול

כ- 1800 תלמידים וילדי הגנים השתתפו ונהנו מפעילויות העשרה מגוונות

עלות ההשתתפות בקייטנת לאחר סבסוד עמדה 360 ₪ בלבד ליותר מחודש ימים בהן פעלה התכנית. בעוד שביישובים רבים החלה התכנית מספר ימים לאחר ה- 1.7, ביקנעם היא החלה כבר ב- 1.7 וללא כל עלות נוספת.

תכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול שהסתיימה בסוף השבוע שעבר זכתה להצלחה רבה. בתכנית השתתפו כ- 900 ילדי גנים, וכ- 870 תלמידים מבתי הספר היסודיים בכיתות א’ – ד’. תלמידי בתי הספר למדו ונהנו ב- 32 כיתות, ואילו ילדי הגנים פעלו ב-37 מסגרות.

הפעילויות היו רבות ומגוונות וכללו בין היתר הפעלות חיצוניות, פעולות חינוכיות ופדגוגיות, פעילויות יצירה, פעילויות חווייתיות רבות ועוד. בין הפעילויות מהם נהנו התלמידים והילדים: חוגים לקראטה, קפוארה, ג’ודו, משחקי ספורט היתוליים, סדנאות ליצירה, סדנת תיפוף,  סדנת יצירה מבלונים, סדנת יצירה מנייר, סדנת מדעים, היפ-הופ, משחקים של פעם, ועוד.  התכנית פעלה חמישה ימים בשבוע, בין הימים ראשון עד חמישי ובין השעות 13:00-08:00. בניגוד ליישובים רבים בהם החלה הפעילות מספר ימים לאחר ה- 1.7, ביקנעם היא החלה  כבר ב – 1.7 מיד עם היציאה לחופש הגדול והסתיימה ב- 6.8 בעלות להורים שהסתכמה לאחר סבסוד ב- 360 ₪ בלבד. בנוסף לכך, ביקנעם פעלה מסגרת “ניצני קיץ” שאיפשרה הארכת יום הלימודים עד השעה 17:00 מה שסייע רבות להורים עם עבודתם.

בהעברת הפעילויות שולבו 38 סטודנטים תושבי העיר ששימשו כתומכי הוראה ונהנו ממלגת ממפעל הפיס.

תכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול הייתה השנה מאתגרת במיוחד בשל משבר הקורונה ולאורך כל התקופה תוגבר נושא הניקיון.  תכנית בתי הספר והגנים של החופש הגדול הופעלה על ידי המתנ”ס.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחים להוביל עוד קיץ עם תכנית של בתי הספר והגנים של החופש הגדול. השנה הובלת התכנית הייתה מאתגרת במיוחד בשל משבר הקורונה. העובדה שכ- 1800 תלמידים וילדי גנים השתתפו מוכיחה שמדובר בתכנית אטרקטיבית, עשירה, חווייתית ועשירה בתכנים. אני מודה למשרד החינוך, למתנ”ס שהפעיל את התכנית ולכל מי שלקח חלק ותרם להצלחתה”.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום:

” סיום בית ספר של החופש הגדול! בימים אלה שהו משפט המסכם הישג אדיר. כולנו נמצאים בימים “אחרים” שיש להם השלכות רבות. שמחה מאוד על היסודות האיתנים של המערכת שעל בסיסה הצלחנו בזמן מאוד קצר לבנות מסגרת שמאפשרת מסגרת מהנה ולא פחותצ חשוב, מאפשרת להורים לצאת לעבודה”.

מנהל מתנ”ס יקנעם, ליאור בכר:

ברצוני להודות לעירייה ולעומד בראשה , סימון אלפסי, על האמון במתנס שהפעיל את בית הספר של החופש הגדול בשיתוף מחלקת החינוך של העירייה.  אנו שמחים שהצלחנו לספק מסגרת חינוכית ללא פשרות לכ – 2000 מילדי יקנעם, ומודים להורי הילדים על האימון והוקרת התודה במהלך כל תקופת בתי הספר של החופש הגדול.  אני גאה בצוות המתנס על ההערכות המהירה תוך שמירה על איכות השירות והקשב לצורכי הילדים וההורים“.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

IMG-20200720-WA0227IMG-20200804-WA0189

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter