באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הסתיים קורס פעילים מובילים

הסתיים קורס פעילים מובילים

עמק יזרעאל: הסתיים קורס פעילים מובילים במסגרת תוכניתקהילה לדורות

תוכניתקהילה לדורותפועלת להגברת מעורבות הוותיקים בקהילה, הקורס הכשיר את הפעילים להובלת תחום הוותיקים ביישובי המועצה

ביום רביעי החולף נערך מפגש לסיכום קורס פעילים מובילים במסגרת תוכניתקהילה לדורות“, אשר קיבץ אליו את מיטב הפעילים העוסקים בתחום הוותיקים ביישובי העמק.

מטרתה של תוכניתקהילה לדורות“, אותה מובילה המועצה, היא לפתח מודל עבודה בתחום האוכלוסייה הוותיקה באופן שמשתלב בכלל העשייה הקהילתית. היעד המרכזי הוא חיזוק והגברת מעורבותם של ותיקי העמק בעשייה הקהילתית, בפיתוח שירותים חדשים ובעידוד צריכת השירותים הקיימים.

התכנית ממומנת עי  קרן דליה ואלי הורביץ בשיתוף הגוינט ומשרד הרווחה ופועלת במשותף על ידי היחידה לרווחת הוותיק בקהילה של אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל.

במהלך השנה עסקו הפעילים בלימוד על בניית קהילת הוותיקים תוך כדי יישומה בשטח. הוקמו צוותים חדשים ביישובים, נערכו ערבי שיתוף ציבור, אירועים קהילתיים ועוד. גם הקורונה לא הצליחה לקטוע את הרצף והמפגשים המשיכו באמצעות ה-ZOOM והלימוד התיאורטי בא לידי ביטוי ביתר שאת.

השבוע נערך מפגש פרידה וסיכום מרגש, על פי הנחיות משרד הבריאות. לילי ברק, פעילה מהיישוב עדי שיתפה בתחושותיה: ״בתקופה פרהיסטורית קדומהטרם הקורונה, נתקבצה לה קבוצה, כאילו נבחרה בפינצטה מכלל יישובי העמק: מן הקיבוץ, המושב והיישוב הקהילתי ואחת לשבועיים נפגשה לקורס הנקראקהילה לדורות“.  מי ידע אז שהאוכלוסייה הבוגרת לתמיכה כה זקוקה. בראשית הקורס קיבלנו כלים כיצד לבנות קהילה ביישובים, למפות צרכים ולגייס עוד ועוד חברים. לשלב בין הדורות, להפוך לקהילה רב דורית, לא רק נתמכת כי אם ממקום של משאב אשר לא יסולא בפז.”

ראש המועצה, אייל בצר, אשר אמר: “המועצה ממשיכה בתנופת העשייה למען ותיקי העמק ומרחיבה את פעילותה בנושא כל העת. מטרתנו היא לייצר אופק לוותיק היזרעאלי. הכשרת הפעילים המובילים, תוסיף ותעצים את תחום האוכלוסייה הוותיקה ביישובים.”

הקרוס הועבר בהנחיית וליווי יפעת גזית, עוס קהילתית באגף קהילה ורווחה וסיגל אהרון, רכזת מתנדבים בעמותת ותיקי עמק יזרעאל.

צילום: דוברות עמק יזרעאל

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל
צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

הסתיים קורס פעילים

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter