באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הסערה בדרך

הסערה בדרך

סערה קיצונית שתמשך כמעט שבוע שלם צפויה להכות בעמק החל מים שישי בלילה או שבת בבוקר ובתחנה המטאורולוגית יקנעם-עמק יזרעאל מזהירים מפני כמויות משקעים גבוהות אשר עלולות לגרום להצפות.

לאחר שבשנה שעברה הצליחה התחנה המטאורולוגית יקנעם-עמק יזרעאל לחזות כמעט במדויק את כל מאפייני הסופה הגדולה, מזהירה התחנה מפני המערכת המשמעותית הראשונה של החורף והשמינית מתחילת עונת הגשמים. על פי פרסומי התחנה, כל המודלים לחיזוי מזג אוויר ממשיכים להתעקש בתוקף על מערכת גשם משמעותית וממושכת שתגיע לאזורינו החל מיום שישי הקרוב, ה- 21 לחודש ושתסתיים ככל הנראה רק ב- 27 לחודש. המערכת תוריד לפי שעה כמויות משקעים חריגות מאוד ביחס לתקופה, כאשר מדובר על גשמים בכל אזורי הארץ, כולל אילת. המערכת זוהתה עוד לפני כמה ימים, וכעת והגורמים המקצועיים ממשיכים לבחון את התקדמות השקע לחופי ישראל.

שטפונות
הקישון לייד גשר הרכבת, צפוי לעלות על גדותיו. צילום: רונן צומר

לפי שעה מסתמן כי למרות כמויות הגשם החריגות הצפויות במערכת הגשם הזו, לא צפויות באזור העמק תופעות חריגות כגון שלג בכרמל או בגלבוע או מכות קור קיצוניות אך בהחלט עלולות לגרום להצפות במקומות המועדים לכך. עם זאת, הדברים עוד עשויים להשתנות שכן מדובר במערכת גשם ארוכה שצפויה להמשך כמעט שבוע שלם.

בנוסף פרסמה התחנה את נתוני ירידת הגשמים עד עתה: מערכת הגשם האחרונה, הורידה ביקנעם 45 מ”מ גשם בדיוק. המערכת התאפיינה בגשמים עזים מלווים סופות רעמים וברקים חזקות. מנתוני התחנה עולה כי עד עתה החורף הנוכחי מתאפיין בריבוי משקעים. בספטמבר ירדו ביקנעם 2.2 מ”מ גשם המהווים 220% מהכמות הממוצעת העומדת על מילימטר אחד, באוקטובר נמדדו 52.9 מ”מ לעומת 33 מ”מ בממוצע רב שנתי המהווים 160% ואילו נובמבר נמדדו עד עתה 71.1 מ”מ גשם לעומת 86 מ”מ בממוצע רב שנתי המהווים 83% אחוזים בלבד מהכמות הממוצעת אך מערכת הגשם הצפויה, אמורה לגרום לכמויות הגשם לעלות בצורה משמעותית עוד לפני סוף החודש.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter