באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הסדרת תשתיות במבואות חרמון

הסדרת תשתיות במבואות חרמון

ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר נפגש עם שר התחבורה שהבטיח לקדם את הסדרת צומת הכניסה למרגליות, חוצה רמות נפתלי, צומת אליפלט – מחנה יפתח . שעה אחרי הפגישה עם שר התחבורה, נפגש בן מובחר עם השרה גילה גמליאלשר התחבורה ישראל כ”ץ ביקר השבוע במועצה האזורית מבואות החרמון. כץ החל את ביקורו בחנוכת מעגל התנועה בכניסה למושב יובל ואמר: “אני מעריך את תושבי האזור על עמידתם האיתנה ואת תושבי הישוב יובל על היאחזותם בקרקע, וזאת למרות הרגישות הביטחונית. שובם של הבנים הביתה מעידה יותר מכל על אהבת המולדת והאזור”.

בהמשך נפגשו ראש המועצה, בני בן מובחר והשר כ”ץ לישיבת עבודה בבניין המועצה ודנו בהסדרת צומת הכניסה למרגליות(צומת עדי). בן מובחר ציין בפני השר כי הנושא נדון בישיבות רבות בעבר וטרם בא על פתרונו. השר כץ הורה לאנשיו להאיץ את הבדיקות ולנסות להכניס את פרויקט במסגרת ‘סל פניות שמאלה’, פרויקט המיועד לפתור כ- 1,500 צמתים מסוכנים ברחבי הארץ. בן מובחר העלה גם את הסדרת מעגל התנועה בכניסה לרמות נפתלי והשר הורה לבחון את העניין בחיוב. ראש המועצה העלה בפני השר גם את הסכנה היומיומית האורבת לחיילים החוצים את צומת אליפלט, בכביש דו מסלולי ודו נתיבי ודרש פתרון שיאפשר חציה בטוחה וכן יציאה בטוחה של כלי רכב מכיוון אליפלט דרומה. הוחלט כי נציגי משרד התחבורה ונתיבי ישראל יבחנו התקנת רמזור במקום. עוד דנו השניים בכבישים והסדרת צמתים בישובים יובל, דישון, בית הלל, יציאה מצומת כח לכביש 90 דרומה, כביש חוצה בית הלל.

בסיום הפגישה נפגש השר עם פעילי ליכוד מהגליל ועם ראשי הרשויות, קריית שמונה, חצור הגלילית וראש פינה במתנ”ס מבח”ר. לאחר שנפרד ראש המועצה, בן מובחר משר התחבורה, ישראל כץ , קיבל בני את השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, לישיבת עבודה שנמשכה לתוך הערב. השרה גילתה נכונות לסייע בכל אשר תוכל במסגרת האפשרויות של המשרד ואף מעבר לכך. בפגישה הועלו הצרכים שבתחום משרדה כמו סיוע במימון משרת רכז תחומים לתאום בין אזרחים בוגרים המחפשים עשייה משמעותית לבין פרויקטים בקהילה, הקמת מערך מתנדבים לשעת חירום בתוך היישובים ובמועצה תוך שימורם לטווח ארוך, תמיכה במועדון גמלאים הפועל היום בתחומים כגון ‘קהילה מטיילת’, מועדוני זמר, הרצאות ועוד. בן מובחר העלה גם את נושא תעסוקת אזרחים בוגרים. במרכז מעברים הוכנה תכנית לליווי אזרחים בוגרים שפרשו לגמלאות, התוכנית כוללת סדנאות לפורשים, סדנת יזמות לגמלאים ויריד יוצרים/ יזמים גמלאים. עוד הבטיחה השרה לסייע בפעילויות לקשישים בבריכה ותקצוב פעילות למען נשים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter