באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רכבת העמק: הנה באה הרכבת

רכבת העמק: הנה באה הרכבת

הושלם שלב א’ בביצוע שלושה קטעים נוספים בתוואי פרויקט רכבת העמק, שלושת קטעי התוואי יועברו להשלמת הנחת מסילה. נתיבי ישראל: “הרכבת עתידה לשנות את פני האזור

שלב א’ בביצוע שלושה קטעים נוספים בתוואי רכבת העמק הושלם בשבוע שעבר. קטעים אלה מצטרפים לשני קטעים בהם כבר הונחה מסילה, כחלק מפרויקט רכבת העמק, בהשקעה של 4 מיליארד שקלים. במסגרת הפרויקט הושלמו עבודות התשתית במבנה התחתון של תוואי המסילה בשלושה קטעים נוספים, אשר יעברו להנחת המסילות, בקטע שבין כפר ברוך לנחל עדשים הושלמה תשתית למסילה באורך כולל של 6.5 ק”מ וכן בשני קטעים נוספים המחברים בין עפולה לבית שאן באורך כולל של 20 ק”מ כשבמקביל נמשכות העבודות לאורך התוואי להנחת פסי הרכבת, עד כה הונחו 3000 מטר של מסילת ברזל בשני קטעים מערביים (בסמוך לכפר יהושע) ומדי יום יונחו 600 מטרים נוספים של פסי רכבת.

רכבת העמק
פסי הרכבת לפני הנחתם. צילום: תקשורות יעל שביט.

על פי תכנית חברת נתיבי ישראל, יחברו 60 ק”מ של מסילות ברזל, בין חיפה לבית שאן, הרכבת תאיץ על הפסים החדישים במהירות תכן של 160 קמ”ש ותאפשר להגיע מעמק בית שאן לחיפה תוך כ- 50 דקות, כולל עצירה בכל חמש התחנות: לב המפרץ, כפר יהושע , כפר ברוך, עפולה ובית שאן. במסגרת העבודות מוקמים 26 גשרים באורך כולל של  5.5 ק”מ, נחצבות שלוש מנהרות תת-קרקעיות באורך כולל של 900 מטר, מוכשרים חניונים, מעברים חקלאיים, גשרים להולכי רגל ועוד. בנוסף, בוצעו במסגרת הפרויקט עבודות שיקום נופי נרחבות, עבודות תשתיות חשמל, תאורה ותקשורת והטיית מערכות תשתית מקומיות וארציות קיימות.

מחברת נתיבי ישראל נמסר כי: “רכבת העמק עתידה לשנות את פני האזור, תקרב את הפריפריה למרכז ותעודד באופן טבעי את הפיתוח המקומי”.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter