באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הנה באה הרכבת

הנה באה הרכבת

הושלמו עבודות מבנה תחתון ושלד בתחנת כפר יהושע. וכמו כן הושלם שלב א’ בביצוע ארבעה קטעים נוספים בתוואי פרויקט רכבת העמק באורך כולל של 15.2 ק”מ, ארבעת קטעי התוואי יועברו להשלמת הנחת מסילה. הרכבת מתקרבת בצעדי ענק..

העבודות להקמת רכבת העמק מתקדמות במהירות והשבוע הושלם שלב א’ בביצוע ארבעה קטעים נוספים בתוואי הרכבת באורך כולל של 15.2 ק”מ, המצטרפים לשני קטעים בהן כבר הונחה מסילה באורך כולל של 3.5 ק”מ. ארבעת הקטעים החדשים יעברו עתה להנחת המסילות מדובר על הקטע שבין נשר ליגור, בו הושלמה תשתית למסילה באורך כולל של 5 ק”מ והושלמו בניית מיגונים אקוסטיים בסמוך לקיבוץ יגור, בקטע שבין תל קשיש לכביש 722 הושלמה תשתית למסילה באורך כולל של  2 ק”מ, בקטע שבין תעלת שדה יעקב לכפר יהושע הושלמה תשתית למסילה באורך כולל של 0.7 ק”מ ובקטע שבין כפר יהושע לכפר ברוך הושלמה תשתית למסילה באורך כולל של  7.5 ק”מ.

רכבת העמק
תחנת הרכבת בכפר יהושע. קרדיט: חברת נתיבי ישראל.

אבן דרך נוספת בפרויקט הקמת רכבת העמק הינה התקדמות העבודות בתחנת כפר יהושע הממוקמת בסמוך לתחנה ההיסטורית הישנה, הנבנית בהשראתה עם כבוד לעבר, לסגנון העיצובי ולארכיטקטורה הטמפלרית ההיסטורית, בין היתר, בתחנה החדשה מוקם מגדל מים חדש, הדומה למגדל ההיסטורי, אשר שימש בעבר למילוי קטרי הקיטור של רכבת העמק ויוקדש מרחב מיוחד לצילומי ארכיון ישנים של תחנת רכבת העמק. עד כה הושלם המבנה התחתון של התחנה כולל שלד התחנה המשתרעת על שטח כולל של כ- 800 מ”ר, בצמוד לתחנה נבנה מרכז תחבורה גדול הכולל כ- 600 חניות פרטיות.

שר התחבורה, ישראל כ”ץ: “מדובר במהפכה של ממש, חיבור ערים כמו עפולה, נשר מגדל העמק ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר משמעותית את זמן ההגעה למרכז הארץ ויעלה את ערך הנדל”ן של ישובים אלה ויורחבו אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים”. עוד ציין שר התחבורה, כי הקמת מסילת הרכבת עבור מטענים וחיבורה לנמל חיפה ומרכז הארץ, תאפשר לצמצם את תנועת רכבות המשא בקו החוף ולהפחית את תנועת המשאיות בכבישים, בכך גם תקטין את עומסי התנועה ומעורבותן של המשאיות בתאונות דרכים.

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter