באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המשטרה נערכה לחגים

המשטרה נערכה לחגים

 

משטרת ישראל נערכה לחגים, החל מבעיית יידוי האבנים בסמוך לכפרים ערבים וכלה בחזרה ללימודים לאחר חופשת סוכות.

 מערב ראש השנה ועד חג שני של סוכות יפעלו כ 4,000 שוטרים ו 2,000 מתנדבים בתחומי אזור הצפון ויתמקמו באתרי נופש, פארקים , סביב הכנרת , מקומות הומי קהל ובקרבת בתי כנסת. ההערכות המיוחדת של המשטרה תסתיים עם חזרת התלמידים לבית הספר בתום חופשתם ביום 7.10.15. כחלק מפעילות המשטרה לקראת החג , נעצרו 200 שוהים בלתי חוקיים כולל מלינים , מעסיקים ומסיעי שב״ח.

בערב יום כיפורים יערכו הערכות שוטרי המחוז סביב טקסי זיכרון בבתי עלמין ברחבי הארץ ולחללי מלחמת יום כיפור. עם כניסת החג ובמהלך יום הכיפורים תהיה תנועת אמבולנסים, רכבי משטרה סמויים וגלויים ורכבי הצלה במקרי הצורך, כולל רכבי הסעות צוותים רפואיים , על כל המשתמע מכך. בנוסף מדגישים השנה במשטרה כי לא יבליגו על אירועי זריקת אבנים, ושוטרי המחוז יפעלו כנגד תופעת יידוי האבנים בזמן החגים .לדברי גורם בכיר במשטרה הכוונה היא לנקוט ביד קשה כנגד מיידי אבנים ונמצה הדין עימם עד תום.

בחול המועד סוכות צפויה תנועת מטיילים ערה בכבישי הצפון באתרי קק״ל ובפארקים, חופים ואתרי בילוי המוניים. תנועת המטיילים תביא עימה עומסי תנועה בשעות הלחץ. שוטרי המחוז יחד עם שוטרי זרוע מבצעית צפון יכווינו תנועה במוקדי עומס ובצמתים. במשטרה נערכים גם לחזרה ללימודים אשר מתאפיינת בתנועה ערה וריבוי תנועה בדרכים ובקרבת מוסדות החינוך. ההערכות לחזרה ללימודים תהיה על פי הפקודות ועל בסיס הערכת מצב מחוזית. שוטרים ומתנדבים יתפרסו בקרבת מוסדות חינוך, ביום זה תורגש פריסה של מערך הסיור והתנועה בצמתים, מעברי חציה ובצירים מרכזיים המובילים לבתי הספר וגני הילדים.

מדוברות המשטרה נמסר כי: “המשטרה תתגבר את כוחותיה טרם ובמהלך ימי החג לשם שמירה על ביטחון הציבור, סיכול פעילות חבלנית, שמירה על צירי תנועה והסדר הציבורי. תהיינה הצבות סטטיות של שוטרים במחסומים ובכניסות לערים, בריכוזי קהל ומקומות רגישים. אנו ממליצים לשמור על ערנות ולהשאיר סימני חיים בבית לעוזבים לתקופה ממושכת . יש לגלות ערנות לחפצים חשודים ולאנשים חשודים ולדווח מיד למשטרה .

השוטרים יפעלו באופן גלוי וסמוי ויפעילו אמצעי אכיפה שונים כנגד מפרי חוק. על מנת להמשיך ולצמצם עבריינות בקרב הנוער, תהיה נוכחות משטרה גלויה וסמויה במקומות התקהלות ובילוי, מועדונים, חופי רחצה ופארקים ציבוריים, למניעת מכירת אלכוהול/סמים לקטינים בניגוד לחוק.

מפקדי התחנות מתואמים עם הרשויות המקומיות ועובדים בשיתוף פעולה על מנת לדאוג לביטחון ושלום הנפש והרכוש. בכל אירוע חריג ומקרה חירום הציבור נדרש לדווח למוקד 100 של המשטרה”.

מפקד מחוז צפון ניצב זהר דביר הדגיש כי: “שוטרי מחוז צפון ערוכים לתת מענה לכל תרחיש לו נידרש במהלך ימי החג. דביר הדגיש כי חגי כלל הדתות מתרחשים במקביל, וכי יש לגלות סבלנות וכיבוד האחר”

 

 

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter