באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המרד הסורי הגיע ליקנעם

המרד הסורי הגיע ליקנעם

הורים מודאגים לילדים הלומדים באורט אלון מנעו מילדיהם לצאת לטיול השנתי עקב המצב הבטחוני הלא יציב בגבול סוריה. משרד החינוך “אין מניעה לטייל ברמת הגולן”

המרד הסורי הנמשך כבר למעלה משנתיים נותן את אותותיו גם ביקנעם: הורים לתלמידים בכיתה ז’ בבית הספר השש שנתי ‘אורט אלון’ סירבו לאפשר לילדיהם לצאת לטיול השנתי אשר התקיים ברמת הגולן וזאת עקב המצב הבטחוני. מה שערער את עצבי ההורים הן התקריות האחרונות שארעו בגבול ביניהן ירי של פצצות מרגמה לעבר ישראל וירי לעבר ג’יפ של צה”ל, גם הצהרתו של בשאר אסד לפיה יש עליו לחץ ציבורי לפתוח חזית ברמת הגולן, לא הרגיעה אף אחד מההורים למרות שברור שבמצב הנוכחי אסד אינו מסוגל לצאת למלחמה כוללת אך בהחלט יכול לאפשר לחיזבאללה, הנמצא בסוריה במספרים גדולים, להוציא פיגועים.

טיול שנתי
אורט אלון, ההורים פוחדים מהמרד הסורי

הורי אחד התלמידים שלחו מייל להורי שאר תלמידי השכבה ובו כתבו כי עקב המצב הבטחוני הילד שלהם ישאר בבית, הורים לשני תלמידים נוספים מנעו אף הם מילדיהם להשתתף בטיול כשמספר הורים נוספים אמרו כי הם אמנם חוששים אך יאפשרו לילדיהם לצאת לטיול.

אחד ההורים ” יש לי אחריות הורית כלפי הילד שלי ואני לא יכול לשלוח אותו למקום בו יתכן ותהיה סכנה. אני חושב שמשרד החינוך היה צריך להוציא הוראה לפיה אין טיולים ברמת הגולן עד שהמצב יתייצב. לא יכול להיות שישימו אותי במצב בו אני מעניש את הילד שלי בכך שאני לא מאפשר לו לצאת לטיול שנתי. אני יודע על לא מעט הורים שחששו אבל נכנעו ללחץ הילדים שלא רצו להפסיד את הטיול”

הצד השני של המטבע הוא שברמת הגולן מתנהלים חיים נורמלים לחלוטין, מדיי יום הולכים אלפי תלמידים לבתי הספר ובשבתות הנחלים במים ובאזרחים ישראלים. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי ” אין שום מניעה לצאת לטיולים ברמת הגולן”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter