באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הממונה על קידום הבריאות במחוז הצפון:

הממונה על קידום הבריאות במחוז הצפון:

“ביקנעם דואגים לבריאות התושבים. עיר שמשקיעה בבריאות תושביה תצליח ותתקדם ותיהנה מצמיחה כלכלית”. יקנעם חושבת בריאות ומקדמת תכניות בריאות, ובהתאם להכרזת ראש העיר, סימון אלפסי על שנת 2017 כשנת בריאות יישובית, התכנסה ועדת ההיגוי היישובית לקידום הבריאות ודנה בפעילויות השונות ובפעילויות העתידיות.

ראש העיר, סימון אלפסי, שמכהן כיו”ר הוועדה אמר שבריאות התושבים היא הדבר החשוב ביותר, והוסיף שאנו משקיעים רבות בקידום תכניות ופעילויות משלימות.

מתאמת הבריאות היישובית, אבישג כהן נתנה סקירה על פעילות הוועדה לאורך השנה וציינה שישנה ראייה  מערכתית של כלל התושבים. כהן סיפרה עוד על העמקת שיתופי הפעולה, פעילות עשירה בגני הילדים, הובלת תכניות נאמני בריאות, פעילות נוער בריא בעיר בריאה, קמפיין הטיפ הבריא, פעילות ועדת ארגון מדגים, קידום תכניות בריאות בגיל השלישי, פעילויות לקהילה, ועוד. בהקשר לפעילויות הללו יצוין שבעיר הוקמו גם קבוצות הליכה עירוניות בחסות קופ”ח כללית ובשיתוף פעולה עם קופ”ח לאומית, מתקיימות סדנאות בישול, ולא מזמן צוין בהצלחה רבה יום אהבה לבריאות ולסביבה.

הממונה על קידום הבריאות במחוז הצפון, ד”ר סמירה עוביד אמרה שביקנעם תחום הבריאות מתקדם מאוד, והוסיפה שעיר שמשקיעה בבריאות תושביה תצליח ותתקדם, ותחווה צמיחה כלכלית. ד”ר עובייד אמרה ששותפות היא שם המשחק, וביקנעם השותפות מאוד חזקה. משרד הבריאות תומך בתכניות רבות בעיר הכוללות הצגת ילדים לאורח חיים בריא בבתי ספר, הכשרות צוותים מקצועיים ועוד. מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום אמרה  שביקנעם כולם מחויבים לקידום הבריאות. ד”ר ניסלבאום שיבחה את הפעילות היישובית שנעשית מתחילת השנה, וציינה שחשוב מאוד שאנו נהיה שומרי הסף.

במהלך הישיבה הועלו וקודמו רעיונות לעוד שיתופי פעולה, וביניהם קידום הבריאות, תזונה נכונה, פעילות גופנית, ועוד. בישיבה הוחלט בין היתר לבחון קידום שילוט בעיר עם מסרי בריאות שונים. כמו כן הוחלט  להתחיל מפגשים עם הורים ותלמידים בקידום מסרים בריאותיים.

ישיבת ועדת ההיגוי התקיימה בהשתתפות רה”ע, סימון אלפסי,  סגנו, רומן פרס, מנהלת אגף החינוך, מהנדס העיר, מתאמת הבריאות העירונית, מנהלת החינוך הקדם יסודי, מנהלת מחלקת הרווחה, מנהלת המתנ”ס, מנהלת מרכז צעירים, השף רמי סויסה, נציגות ונציגי בתי הספר, יו”ר האגודה למלחמה בסרטן, רכזת ‘ידיד לחינוך’, רכז הספורט העירוני, מנהלת תכנית המודל ההוליסטי, ועוד.

רה”ע, ויו”ר ועדת ההיגוי של  תכנית “רשת ערים בריאות”, מר סימון אלפסי:

“יקנעם ממשיכה לחשוב בריא ולפעול בריא. שנת 2017 הוכרזה כשנת בריאות והפעילות בה היא רבה. כיום יש מודעות רבה לשמירה על הבריאות, ואני שמח שכאן כולנו מחויבים וכל הזמן מקדמים עוד ועוד תכניות לבריאות התושבים. אני מודה למנהלת אגף החינוך, למתאמת הבריאות העירונית, למשרד הבריאות, ולכל השותפים שלנו לקידום הבריאות היישובית”.

מתאמת בריאות עירונית, הגב’ אבישג כהן:

“מרגש לראות את הנכונות והנציגות הנכבדה מכל כך הרבה ארגונים בעיר לטובת מטרה אחת וזו הנקודה שמהווה את ההצלחה בתחום. יש חשיבות רבה לכך שרה”ע הוא יושב הראש הועדה  וביחד עם מנהלת אגף החינוך יש גיבוי מלא ותמיכה בכל הפרויקטים שנעשים בעיר ואף עידוד לרעיונות נוספים. יש תחושה של תהליך אשר הולך ומתעצם בקרב עוד גופים וקהלי יעד שונים ובצורה יותר מקצועית ומקיפה. אני שמחה בשנה הבאה לצאת עם שתי תכניות מרכזיות לכל בתי הספר בעיר ומודה לכולם על התמיכה בנושא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter