באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המגזר הערבי: פיזיותרפיה בטרקטורון

המגזר הערבי: פיזיותרפיה בטרקטורון

פיזיותרפיסט כללית ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי מצא דרך יצירתית להגיע לביתה של מטופלת אשר נזקקה להתאמת כסא גלגלים לאחר ארוע מוחי– על גבי טרקטורון.

בדרך כלל אנו נתקלים בסיפורים פליליים על טרקטורון ודהר בפראות ופגע בקהל או שהתהפך. לפעמים, הטרקטורון הופך דווקא לסוס למושיע. כך אירוע כאשר מטופלת כללית בת 73 אשר מתגוררת בראס אל עלי שבנחל ציפורי, ישוב הקרוב לכביש 70. המטופלת נזקקה לביקור של פיזיותרפיסט אלא שהיא מתגוררת במאחז בדואי עם בית בודד כאשר הבית הסמוך נמצא במרחק של 700 מטרים והגישה לישוב אפשרית רק בדרך עפר משובשת שלא ניתן לעבור בה ברכב רגיל, אלא רק ברכב 4X4.

קופ"ח כללית
וליד נפאע עם הטרקטורון. צילום: דוברות כללית

הבעיה הלוגיסטית הלא רגילה הגיעה לאוזניו של וליד נפאע, פיזיותרפיסט ביחידה להמשך טיפול של כללית שמעניקה שירות יחודי של טיפול ואשפוז בית. נפע לא ויתר ומצא דרך מקורית ויצירתית להגיע אל האישה שעברה אירוע מוחי ויש להתאים לה כיסא גלגלים. וליד השאיל טרקטורון וכך רכב על גביו בדרך אל המטופלת שלו. המשפחה המופתעת היתה אסירת תודה כשראתה כיצד הפיזיותרפיסטי עשה הכל כד להגיע לביתה של הקשישה “כרגיל, איש מאנשי המקצוע אינו מסכים לבוא לכאן וכאן הופיע פתאום “נסיך על גב טרקטורון” רק כדי שלאמנו, סבתנו יהיה כסא גלגלים מתאים”.

וליד מסביר שהוא וחבריו לצוות כללית ביחידה להמשך טיפול רגילים להגיע לישובים מרוחקים ולמקומות בלתי אפשריים “לעתים אנחנו מגיעים לפחונים ובדרך חולפים ליד העזים, אך המחויבות שלנו ברורה – לתת שירות לכל מי שצריך, אם בתנאים קשים ובישובים מרוחקים, כך גם במקרה זה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter