באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

המגזר הערבי: בחירות לוהטות

המגזר הערבי: בחירות לוהטות

הבחירות המקומיות הסתיימו וזה הזמן להביט אל עבר השכנים שלנו ולבדוק מה קרה בישובים הערבים בעמק. בנצרת יש מרוץ צמוד שטרם הוכרע, בכעביה וזרזיר הולכים לסיבוב שני.

הפוליטיקה במגזר הערבי ידועה כחמולתית ולכן נראית לעתים כצפויה מראש, אלא שדווקא מתוך החמולתיות נולדים לעתים סיפורים מרתקים והבחירות האחרונות במגזר הערבי בעמק הוכיחו זאת מעל ומעבר לכל ספק. ברוב הישובים היו הסכסוכים מאוד אמוציונאליים כשבחלקם אף יש טענות לזיופים. במהלך מערכת הבחירות אף נאלצה המשטרה להתערב במספר סכסוכי בחירות שגלשו לאלימות. אתר YCOM החליט לעשות לכם סדר במה שקורה במגזר הערבי בעמק:

מרוץ צמוד
נצרת. צילום: ענן מעלוף

נצרת

בנצרת, העיר הגדולה במגזר הערבי אין עדיין ראש עיר כשההבדל הנוכחי בין שני המועמדים המובילים עומד על קולות ספורים ולכן יש לחכות לספירת כל הקולות. ראש העיר המכהן, ראמז ג’רייסי נמצא במרוץ צמוד עם המועמד עלי סאלם כשלשניהם 42.3%. חברת הכנסת חנין זועבי, נשארת הרחק מאחור עם תוצאה מאכזבת של 10% בלבד.

יפיע

ביפיע הוכרעו הבחירות בנצחון סוחף של המועמד עימראן כנעאנה אשר זכה ב 50% מהקולות כששני המועמדים האחרים נשארים הרחק מאחוריו סאהר עבאס הסתפק ב 35.5% ואילו סלאח עלי נשאר עם 14.5%

זרזיר

מהפך בזרזיר. לאחר שנים של שלטון חסן אל הייב אשר הואשם בשחיתות ואף נחקר במשטרה ונשלח למעצר בית. תושבי זרזיר צפויים לקבל ראש מועצה חדש אלא שעדיין לא ברור מי זה יהיה. לסיבוב השני עלו שלא במפתיע שני מועמדים משניים מהשבטים הגדולים. עאטף גריפאת עם 31% ואמיר מזאריב עם 24.8% וזאת לאחר שקולות חמולה אל-הייב התפצלו בין חסן אל הייב שקיבל 18.9% והגיע למקום השלישי לבין מאדי אל הייב עם 3.4%.

כעביה

הכפר כעביה הולך לסיבוב שני לאחר שקולות חמולת כעביה התחלקו בין שלושה מועמדים, דבר המעיד על סכסוך תוך חמולתי בחמולת כעביה שהיא הגדולה ביותר בכפר. ראש המועצה המכהן, זידאן כעביה, הגיע למקום השני עם 29.1% כשבמקום הראשון נמצא יאסר טאבש עם 31.3%. חסן כעביה (14.7%) ומוחמד כעביה (0.6%) מנעו מזידאן נצחון בסיבוב הראשון ונותר רק לראות כיצד ינהגו תומכיהם. אם יצביעו הצבעת מחאה בעד טאבש, יתכן שנראה מהפך.

בסמת טבעון

בבסמת טבעון הסתיימו הבחירות בנצחון של מוניר זבידאת עם 43.1% וזאת למרות שלושה מועמדים נוספים מחמולת זבידאת שבודאי לקחו ממנו קולות אך בניגוד לכעביה לא הצליחו להביא לסיבוב שני

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter